Związki i seks

Lubią swoje życie singla: "Jest dużo wygodniej, bez żadnych nastoletnich dram"

Związki i seks

Co piąty Polak - niezależnie od wieku - jest singlem. Dlaczego coraz częściej wybieramy życie w pojedynkę? To świadomy wybór, a może efekt braku szczęścia w miłości? Czy nie mając partnera można być szczęśliwym? O byciu singlem rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Kingą Zawodnik, prezenterką, Michałem Kurkiem, aktorem oraz Piotrem Mosakiem, terapeutą i psychologiem.

Dlaczego decydujemy się na bycie singlem?

15 lutego, czyli tuż po walentynkach, obchodzony jest dzień singla. Szacuje się, że ponad 7 milionów Polaków nie jest w związku. Jak często życie w pojedynkę jest świadomym wyborem, a jak często bierze się z braku szczęścia w miłości?

- W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi wybiera karierę. Jeśli nie ułożyło się tak, że z liceum czy ze studiów mamy jakąś miłość, to kiedy zaczynamy rozwijać swoja karierę, nie ma czasu na to, żeby chodzić na randki. Wtedy ludzie bardzo często podejmują decyzję o tym, że najpierw zrobią karierę, kupią mieszkanie i dopiero wtedy wezmą się za poszukiwanie miłości - stwierdził Piotr Mosak.

Terapeuta zaznaczył też, że choć w byciu singlem nie ma nic złego, to wiele osób chce mieć obok siebie kogoś bliskiego i cierpi z powodu jego braku.

- Na szczęście dzisiaj dużo łatwiej jest nam przełknąć fakt, że jesteśmy sami i że jeszcze przyjdzie na nas czas - dodał.

Jak żyją single?

Kinga Zawodnik przyznała, że jest singielką z wyboru. Choć skupia się przede wszystkim na karierze i nowych projektach, to nie zamyka się na miłość.

- Jeżeli znajdzie się ktoś odpowiedni, to moje serce zostanie otwarte - dodała.

Czy życie singla ma zalety?

- Dla mnie największym plusem jest to, że nie mam z tyłu głowy myśli, że przez chęć spełnienia swoich marzeń zostawiam gdzieś swoją rodzinę, dzieci. To jest po prostu wygodne - powiedziała.

Jak sama przyznała, widok znajomych, którzy okazują sobie uczucia nie jest dla niej problemem i świetnie potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji.

Podobnego zdania jest Michał Kurek.

- W tym momencie mam inne priorytety, skupiam się bardziej na karierze aktorskiej. Oprócz tego mam wokół siebie fantastyczną rodzinę i przyjaciół. Żyję też dość spontanicznie. Jest dużo wygodniej, dużo lepiej, bez żadnych dram nastoletnich - dodał ze śmiechem.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Barbara i Jacek Bursztynowiczowie o wieloletniej miłości: "Jesteśmy jeszcze z tego pokolenia, które walczy z kryzysami"

Od 14 lat tworzą szczęśliwy związek. Cezary i Edyta Pazurowie o przepisie na miłość: "Znajdujemy przyjemność w pokonywaniu trudności"

Agata Kulesza szczerze o rozwodzie: "Ostatnie miesiące to była ciężka lekcja". Dzięki komu przetrwała ten trudny czas?

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości