Związki i seks

Porady damsko-męskie - co zrobić, żeby facet zatęsknił?

Związki i seks

Autor:
Adrian
Adamczyk
Luis Alvarez/Getty ImagesFlirt

Twój związek właśnie się skończył lub jest bliski końcowi? Coś was od siebie oddala lub chemia między wami dawno przygasła? Musisz sprawić, aby facet za tobą zatęsknił. Jak to zrobić? Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie "kiedy facet zaczyna tęsknić". Później doprowadź do właśnie takich okoliczności. Niech zacznie znowu o tobie marzyć!

Istnieje popularne przekonanie, że mężczyźni to bardzo proste stworzenia. Aby czuli się dobrze, należy wykonywać kilka prostych czynności. Po pierwsze - dać jeść, po drugie pochwalić i okazać podziw (nie da się go przechwalić, im więcej się ich chwali, tym więcej i lepiej działają - tak jest w większości przypadków), po trzecie - nie uważać, że wszystko można załatwić za pomocą seksu. Mężczyźni mają rozum i emocje, pomimo iż panuje stereotyp, że myślą tylko i wyłącznie tą dolną główką. No i po czwarte - dać mu nieco przestrzeni. Zakładając, że chcesz, żeby facet zatęsknił, coś w waszym związku poszło nie tak. Jesteście bardzo blisko rozstania lub po nim. Co zrobić, aby on przypomniał sobie, dlaczego cię pokochał?

Mężczyźni mają uczucia! Trzeba wiedzieć jak je wzbudzić

Wiele kobiet, które zakończyły związek zastanawia się, czy facet tęskni po rozstaniu. Zależy to od przyczyny rozstania. Jeżeli wasze drogi się rozeszły z innych powodów niż jego nowa miłość, bardzo prawdopodobne, że w końcu zacznie za tobą tęsknić. Nie stanie się to jednak od razu. Jeśli zakończył związek z tobą, oznacza to, że na pewno musi odpocząć. Zastanów się, od czego? Może byłaś dla niego zbyt "ofensywna"? Chciałaś, żeby każdy wieczór spędzał tylko z tobą i skutecznie uniemożliwiałaś mu wyjścia z kolegami, na kręgle czy jego ulubione treningi? A może bez przerwy go krytykowałaś? Dobrze się nad tym zastanów.

Co zrobić, żeby facet zatęsknił? Odpowiednia strategia

On po rozstaniu regeneruje siły i na ogół nie myśli od razu o kolejnym związku. Najpierw woli nacieszyć się wolnością - możliwością rzucenia skarpetek na podłogę, niezamknięcia sedesu, pójścia z kolegami na piwo czy pogrania w piłkę. W końcu może robić wszystkie te rzeczy, których nie mógł, kiedy był z Tobą. Nie przystępuj do działania od razu - daj mu się nacieszyć wolnością. Co zrobić, żeby chłopak zatęsknił po rozstaniu? Gdy minie już jakiś czas, spraw, abyś była dla niego widoczna. Niech widzi Twoje postępowanie np. poprzez Instagram czy Facebooka. Macie wspólnych znajomych, z którymi oboje się widujecie? Niech wiedzą, co u ciebie słychać.

Przede wszystkim podejmij kroki w kierunku poprawienia swojej samooceny. Pewne siebie kobiety są niezwykle pociągające. Idź do fryzjera, zadbaj o dobre samopoczucie. Twój eks na pewno poczuje drgnięcie w sercu, gdy wasz wspólny kumpel wspomni, że wyglądasz jak milion dolarów

Kolejny krok to pokazanie się - wrzuć fajne zdjęcie do mediów społecznościowych - Twój były na pewno zwróci na nie uwagę. Kiedy facet zaczyna tęsknić po rozstaniu? Gdy zauważa, że jesteś niezależna, silna i piękna. Przypomina sobie, co stracił i jaka byłaś na początku związku. Miej więc ciekawe hobby i chwal się nim. Nie publikuj w mediach społecznościowych tylko i wyłącznie selfie, ale również muzykę, artykuły na ciekawe tematy czy linki do interesujących filmów. Jeśli facet uważnie cię obserwuje, na pewno będzie chciał zapytać, skąd u ciebie takie zainteresowania? Co cię w nich pociągnęło? Interesująca rozmowa sprawi, że on przypomni sobie, że zawsze mieliście o czym pogadać. Teraz prawdopodobnie nie ma takiej powiernicy i brakuje mu tego.

Co zrobić, żeby facet zatęsknił? Wzbudź w nim trochę zazdrości. Niech zauważy, że podobasz się innym facetom i lada chwila, któryś z nich może mu sprzątnąć cię sprzed nosa. Ważne jest również, abyś nie była natarczywa. Mężczyźni mają instynkt łowcy. Pozwól mu więc się zdobywać na nowo. Nie wydzwaniaj do niego natrętnie, nie pisz wiadomości. Odpowiadaj tylko wyłącznie wtedy, kiedy on się odzywa pierwszy. Pozwól mu przejąć inicjatywę.

Rozstanie. Co dalej?

Gdy minie już dłuższy czas od rozstania, wy macie nadal dobre kontakty, a on daje oznaki, że tęskni, umówcie się na szczerą rozmowę. Kiedy facet tęskni po rozstaniu, będzie chciał się z Tobą spotkać. Porozmawiajcie szczerze - powiedz mu, co według ciebie robiłaś źle i co przeszkadzało ci w jego zachowaniu. Niech on również powie, co przeszkadzało mu u ciebie i co według niego było nie w porządku z jego strony. Jeśli wszystko sobie dokładnie wyjaśnicie, pojawi się pole do tego, aby to naprawić. Gdy oboje będziecie chcieli to zrobić, możecie spróbować jeszcze raz. I pamiętaj, aby starać się poznać lepiej, jak myślą i działają mężczyźni. Wiele jest bowiem mitów na ich temat, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a nimi nigdy nie warto się kierować.

Zobacz wideo: Od przyjaźni do miłości tylko jeden krok?

Od przyjaźni do miłości tylko jeden krok?
Od przyjaźni do miłości tylko jeden krok?
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Luis Alvarez/Getty Images

Pozostałe wiadomości