Hobby

Sportsmenka z naukowym zacięciem. "Jest tytanem pracy i wytrzymałości"

Hobby

Aktualizacja:

Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka to wicemistrzyni świata w biegu 4x400 metrów. Poza sportem w życiu Patrycji niezwykle ważna jest nauka. Sportsmenka jest doktorantką ekonomii. O tym, jak udaje jej się łączyć sport z nauką i życiem rodzinnym - Patrycja od kilku tygodni jest szczęśliwą mężatką, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Sprinterce towarzyszył mąż Tomasz Zawadzki.

Miłość do sportu

25-letnia Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka Jest srebrną medalistką Mistrzostw Świata w lekkoatletyce Doha 2019 oraz złotą medalistką na Mistrzostwach Europy w Berlinie 2018. Bywa nazywana aniołkiem Matusińskiego (przyp.red. Aleksander Matusiński – trener kobiecej sztafety 4x400).

Pasja do biegania zaczęła się u Patrycji już w podstawówce od lekcji W-F’u. Do lekkoatletyki zachęcił ją ówczesny nauczyciel wychowania fizycznego, który był jednocześnie trenerem. Na początku bieganie było zabawą. Na poważnie zaczęło się, kiedy Patrycja poszła do liceum. Wyprowadziła się z rodzinnej miejscowości i zamieszkała w internacie w Poznaniu. Pierwszy sukces ogólnopolski to brązowy medal na memoriale Janusza Kusocińskiego w biegu na 600 metrów. Później posypały się kolejne medale.

Przyjaciele i znajomi z bieżni mówią o niej, że jest tytanem pracy i wytrzymałości.

Lekkoatletka robi doktorat z ekonomii

Kariera sportowa jest jedną wielką niewiadomą. Tak naprawdę nie wiadomo, kiedy się zakończy. Czasami zdarzają się takie kontuzje, które eliminują sportowców z treningów, a tym bardziej z udziału w zawodach. Patrycja mając taką świadomość postanowiła pójść nie jak jej znajomi na AWF, tylko na ekonomię na Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Rozwój dwutorowy daje mi więcej możliwości na przyszłość. Sport jest dla mnie bardzo ważny, ale nie mogę na nim poprzestać.

-przyznaje sportsmenka.

Ekonomia całkowicie pochłonęła Patrycję. Aktualnie sprinterka jest doktorantką w Katedrze Strategii Marketingowych u profesora Zygmunta Waśkowskiego. Zostało jej jeszcze 1,5 roku do zakończenia nauki.

Szczęśliwa mężatka

Patrycja jest przykładem na to, że można łączyć sport z nauką oraz życiem rodzinnym. Lekkoatletka jest świeżo upieczoną mężatką. 26.10 Patrycja wyszła za mąż za Tomasza Zawadzkiego, którego poznała na korytarzu poznańskiego Uniwersytetu. Tomasz jest doktorem ekonomii. Jak wspomniała Patrycja poznali się przez przypadek. Tomasza poznała, kiedy On był na 3 roku studiów.

Tomasz wspiera swoją żonę w jej sportowej pasji. Nie przeszkadza mu, że Patrycja jest w domu jedynie 70 dni w roku.

Wiedziałem, jak wygląda jej tryb życia. To akurat nie jet dla mnie żaden problem. Nie tu konfliktów na tej linii.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości