Sport i fitness

Prosto z Glasgow - złoty Paweł Wojciechowski i srebrna Sofia Ennaoui

Sport i fitness

Prosto z Glasgow - złoty Paweł Wojciechowski i srebrna Sofia Ennaoui

Podczas Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow polscy lekkoatleci zdobyli siedem krążków (5 złotych i 2 srebrne), co pozwoliło im wygrać klasyfikację medalową. Wśród Polaków, którzy stawali na podium była biegaczka Sofia Ennaoui i skoczek o tyczce Paweł Wojciechowski. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby odpowiedzieli o emocjach związanych z mistrzostwami i medalami oraz o planach na najbliższy czas.

Kariera sportowa Sofii Ennaoui

Kariera sportowa Sofii Ennaoui rozpoczęła się w 2010 roku. Na treningi lekkoatletyczne namówili ją nauczyciele.

Chyba jako jedna z nielicznych osób chodziłam na nie z własnej woli. Bardzo mi się to spodobało.

- wspomina tamte dni.

Początkowo trenowała 2-3 razy w tygodniu. Głównie były to zajęcia ogólnorozwojowe - trochę biegania i ćwiczeń kondycyjnych. Po jakimś czasie postanowiła zająć się lekkoatletyką już na poważnie.

Zobacz także:

Rodzaje sportów – wybierz idealną dla siebie dyscyplinę sportu!

Alex Kopacz. Bobsleista, któremu fizyka pomogła zdobyć medal olimpijski

Dzieci mniej sprawne niż ich rówieśnicy sprzed 40 lat

Pierwszy swój medal Sofia Ennaoui zdobyła w 2013 roku podczas Mistrzostw Europy juniorek w biegu na dystansie 1500 metrów. Po tych zawodach jej kariera sportowa zaczęła się rozkręcać.

Niedawny jej sukces to srebrny medal podczas Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow w biegu na 1500 m. W finale uzyskała czas 4.09,30. Zwyciężyła Brytyjka Laura Muir, która przebiegła dystans w 4.05,92.

Teraz czekają mnie znacznie poważniejsze wyzwania. Najpierw mistrzostwa świata, a za rok igrzyska olimpijskie. W Katarze też zamierzam powalczyć o podium. Czas na pierwszy medal w światowej imprezie.

Kariera sportowa Pawła Wojciechowskiego

Paweł Wojciechowski zaczął trenować skoki o tyczce w 1998 roku. Jego pierwszym opiekunem sportowym był Roman Dakiniewicz.

Pierwsze znaczące sukcesy jako tyczkarz odniósł w 2006 roku, zwyciężając w Halowych Mistrzostwach Polski oraz Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. W 2011 roku stanął na najwyższym podium Mistrzostw Świata. Niestety z powodu licznych kontuzji forma Pawła zaczęła falować. Na szczęście udało mu się wrócić na sam szczyt podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow:

Na mistrzostwa do Glasgow nie jechałem jako faworyt. Bardzo się cieszę, że po 8 latach udało mi się wrócić na najwyższy stopień podium i mam nadzieję, że nie spadnę z niego tak szybko i boleśnie jak 8 lat temu.
Co sądzisz o tym artykule?
1
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0