Hobby

11-letnia skejterka przyszłą mistrzynią olimpijską? "To była podwórkowa zabawa, teraz jest bardziej na poważnie"

Hobby

Na deskę zaciągnęła ją siostra, teraz jest przyszłą nadzieją reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich. Nelly Zarzycka to 11-letnia skaterka, która bez deskorolki już nie wyobraża sobie życia. Czy w najbliższych latach powalczy o mistrzowski medal?

Nelly Zarzycka - mistrzyni skateboardingu

Wszystko zaczęło się od jednej bajki, w której Nikola - starsza z sióstr zobaczyła, jak bohaterowie jeżdżą na deskorolce. I tak najpierw ona, a potem Nelly zakochały się w skateboardingu.

Siostra mnie zaciągnęła na deskę. Byłyśmy raz razem na podwórku, ja miałam hulajnogę, a ona deskę i powiedziała, że jak mam być jest siostrą, to muszę przynajmniej umieć się odpychać

- zdradziła Nelly.

Jak przyznała Nikola, rodzice nie byli zachwyceni. Dopiero, kiedy zobaczyli jak ich młodsza córka dosłownie "śmiga" na desce, zgodzili się na poważniejsze treningi. Teraz 11-latka ćwiczy codziennie i staje się nadzieją polskiej reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich.

11-latka z Ustki przyszłą mistrzynią?

Trener reprezentacji kobiet w skateboardingu Damian Bojko otwarcie mówi o tym, że igrzyska planowane w 2024 roku mogą należeć do Nelly.

Ilość zawodniczek w Polsce na deskorolce jest coraz większa i tak grupa poszerza się z roku na rok. Bardzo fajnie obserwuje się też poziom jazdy, ponieważ coraz więcej dziewczyn zaczyna dobrze jeździć. Patrząc chociażby na Nelly, która w kategoriach open zajęła bodajże 6 miejsce w zeszłym roku na mistrzostwach Polski

- dodał Bojko.

Trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy Nelly!

Adrianna Sułek polską nadzieją olimpijską. "Przełożenie igrzysk to ulga, bo mam dodatkowy rok". Zobacz wideo:

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Aleksandra Lewandowska

Pozostałe wiadomości