Niektórzy wychodzą z założenia, że nie warto o wszystkim mówić swojemu partnerowi. Czy to właściwe podejście? Jak wyjawić sekret, aby nie zranić przy tym swojego partnera? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psychologiem Piotrem Mosakiem.
Niektóre kobiety ćwiczące na siłowni, które chcą szybko osiągnąć wymarzoną sylwetkę, sięgają po sterydy anaboliczne. Po co jeszcze? Jak te substancje działają na zdrowie? Czy wywołane przez nie zmiany są odwracalne? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły: trenerka personalna Anna Kaczorowska i ginekolog, endokrynolog dr n. med. Monika Szymańska.
Biegaczowi Pawłowi Krochmalowi zamarzył się wyścig z warszawskim metrem. Zrealizował ten plan i z jednej stacji na drugą udało mu się dobiec równo z pociągiem. Z Pawłem postanowił zmierzyć się reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Zobaczcie, kto wygrał bieg :)
To był ważny rok dla Anny i Roberta Lewandowskich. To właśnie w tym roku urodziła się ich córeczka Klara. Pomono natłoku nowych obowiązków związanych z rodzicielstwem Anna nie zwalnia tempa. W księgarniach pokazała się jej najnowsza publikacja "Healthy Year by Ann: Kalendarz motywacyjny 2018". Za chwilę planuje również wystartować z własną aplikacją. Skąd czerpie energię i kto jest dla niej największym motywatorem? Jaki jest jej sposób na nieporzucenie postanowień noworocznych w pierwszym tygodniu roku? Czy na liście jej celów znalazło się miejsce na nowe dziecko? I jak z Robertem wyobrażają sobie przyszłość małej Klary?
Perkusja, gitara elektryczna, semafor - tych instrumentów nie usłyszymy już w polskich kościołach. Czy dokument wydany przez polskich biskupów, dotyczący muzyki, która płynie z głośników w kościołach to novum? Jakie instrumenty dopuszcza? I czy taki dokument jest potrzebny? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to ks. Dominika Dubiela i Zbigniewa Zmachowskiego. Jaka wspólna przeszłość łączy aktora i organy?
Miłość do rowerów rozbudził w nim starszy brat. Przez lata w czasie wyścigów kolarskich Łukasz i Maciej Bodnarowie ścigali się razem. Dziś w Dzień Dobry TVN Maciej Bodnar opowiedział o swojej pracy, a zarazem pasji. Czy pamięta swój pierwszy rower? Na czym polega praca pomocnika kolarskiego? Czy jest taki czas, kiedy rower mu nie towarzyszy? I kiedy znajduje czas dla swojej rodziny oraz dziewczyny?
Pierwszy odcinek nowej serii "Małych Gigantów" już dziś o 17:00. Czym zaskoczy nas ten sezon? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to prowadzącego program Filipa Chajzera i jednego z trenerów Agustina Egurrolę. Czy coś zmieniło się w formule programu? Jak wytłumaczyć dziecku sens porażki? Czym dzieciaki zaskoczyły Agustina Egurolę? I co czuł, kiedy jedno z dzieci z jego drużyny musiało opuścić program?
Kolejny sezon "Kobiety na krańcu świata" właśnie dobiegł końca. Czym różnił się od pozostałych? W Dzień Dobry TVN Martyna Wojciechowska opowiedziała o kulisach swoich podróży. Jak wybiera bohaterki kolejnych odcinków? I jak się z nimi dogaduje? Czy program ma scenariusz? Jak długo podróżniczka współpracuje z jedną ekipą? Co jedzą w trakcie nagrywania? Mają czas na sen? I ile razy Wojciechowska wróciła z podróży chora?
"Snobistyczna rozrywka" - tak o myśliwych mówi burmistrz Błaszek Karol Rajewski. Postanowił wypowiedzieć im walkę. Do tej pory udało mu się uzyskać prawny zakaz polowania na jego prywatnych działkach. Wojna trwa. Czego chce nauczyć myśliwych? Jakie działania podejmuje? I kto go wspiera w walce z myśliwymi?
Iluzjonista Piotr Denisiuk i kobieta obdarzona niesamowitym głosem Magdalena Anders wygrali półfinałowe docinki "Mam Talent!", w związku z czym zobaczymy ich w finale programu. Jak Piotr złapał bakcyla na robienie sztuczek? Czy wykorzystał je kiedyś do realizacji niecnych planów? Czy zajmuje się czymś poza robieniem sztuczek? A Magdalena? Kto namówił ją do udziału w "Mam Talent!"? I jak wyglądała jej przeszłość muzyczna? Obojgu gratulujemy i życzymy powodzenia w finałowym odcinku "Mam Talent!"
"Obgadywanie świata" to książka o podróżach życia Jerzego Owsiaka. Jakie historie w niej znajdziemy? W jaki sposób powstawała książka? Gdzie Jerzy Owsiak chciałby wrócić i w którą podróż chętnie wybrałby się jeszcze raz? I która z przygód, które go spotkały najbardziej zapisała mu się w pamięci?
"Moje życie zawsze toczyło się przy piłce i było związane z piłką" - powiedział Maciej Karczyński. Od dziecka chciała zostać piłkarzem. Drogę do kariery sportowej zrujnowała kontuzja. Wstąpił więc do policji, gdzie został rzecznikiem prasowym Komendy Głównej Policji, a następnie ABW. "Wyróżniał się wolą walki" - powiedział o nim Radosław Majdan. Jak wyglądała jego praca w policji? Czy kiedykolwiek musiał aresztować kolegę? Dlaczego po przejściu na emeryturę postanowił zająć się futsalem? I czym ta dyscyplina różni się od klasycznej piłki nożnej?
11 listopada odbędzie się premiera nowego programu Roberta Makłowicza "Makłowicz w drodze". Dlaczego jako pierwszą postanowił odwiedzić Austrię? Co go pociąga w tym kraju? Podróżnik, historyk czy smakosz - które określenie pasuje do niego najbardziej? I dlaczego nie uważa się za kucharza? "Mono zawsze oznacza nudę" - powiedział w Dzień Dobry TVN Robert Makłowicz. Czy to właśnie różnorodność jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze kolejnego miejsca, do którego się wybierze?
Karolina Kowalkiewicz jest jedną z najlepszych polskich zawodniczek MMA. Zaprosilismy ją do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała, co lubi w sporcie, który trenuje. Dlaczego tata Karoliny nie ogląda jej walk? Dlaczego sportsmenka zbiera zielone butelki?
W Przemyślu znajduje się lecznica, w której weterynarze ratują również dzikie zwierzęta. Ich pacjentami są m.in. sarny, lisy i bociany. Weterynarze ratują swoich pacjentów nawet jeśli ci mają tylko 1 proc. szansy na przeżycie. Tej wiosny otworzyli też przedszkole dla małych sarenek. Zobaczcie, jak wygląda praca weterynarzy z Przemyśla.
Prezenterowi pogody Tomaszowi Zubilewiczowi ukradziono samochód. Jak do tego doszło? Jakie błędy popełnił Zubi, dzięki którym złodziej miał szansę podprowadzić auto?
Nestor Grojewski to Polak mieszkający we Włoszech. Jest wybitnym szefem kuchni, który gotuje dla gwiazd. Jego dania próbowali m.in. Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio i Cameron Diaz. Co dla nich przygotował? Jakie wymagania miał Matt Damon? O swojej pracy i życiu we Włoszech Nestor powiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Uli Chincz. Zobaczcie, jakie dania dla niej przygotował.
W bloku na warszawskim Mokotowie ktoś wywiesił ogłoszenie skierowane do "pani sprzątającej", w którym mieszkańcy proszą ją o umycie wszystkich okien w bloku. Adresatka, zachowując ten sam sposób komunikacji, odpisała im: "za 600 zł miesięcznie robię budynek i czynem społecznym teren, więc okna niech umyje zarząd - społecznie". Jak potoczyły się losy gospodyni bloku? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. W czynie społecznym umył też okna, o których pisali mieszkańcy bloku. Ilu mu to zajęło?
Trwa wspólna akcja telewizji TVN i marki Prymat. Jury rozpoczęło obrady. Kto został przewodniczącym jury akcji "Mistrz Smaku" - Michel Moran czy Robert Sowa? Kto nie zgadza się z tym wyborem? Jacy kandydaci na "Mistrza Smaku" podobają się Darii Widawskiej, a jacy Grażynie Wolszczak? Głosowanie trwa od 8 do 24 listopada.
97-letni kierowca potrącił na przejściu dla pieszych dwóch nastolatków. Czy seniorzy za kierownicą stwarzają większe zagrożenie na drodze? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z ekspertem ruchu drogowego insp. Markiem Konkolewskim. Czy - według naszego gościa - starsi kierowcy powinni mieć dodatkowe badania?
Mieszkanie Łukasza znajduje się w urokliwej kamienicy na gdańskiej starówce. Prowadzą do niego stare, drewniane, kręcone schody. Ma 51 metrów kwadratowych i składa się z kilku pomieszczeń, które zajmuje właściciel mieszkania i jego dwa koty. Każda ściana w tym mieszkaniu jest inna i sporo w nim sztuki sakralno-ludowej oraz rodzinnych fotografii. Mieszkanie urządzone jest meblami z PRL-u, które właściciel mieszkania bardzo lubi. Zobaczcie kolejne "odpicowane mieszkanie", które odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
W Stanach Zjednoczonych co czwarta para sypia osobno. O tym trendzie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z: aktorką Sylwą Gliwą, psycholog Moniką Dreger i felietonistką Agatą Passent. Dlaczego - według naszych gości - pary decydują się na spanie osobno?
Pracownica jednej z warszawskich firm finansowych za 10 tys. zł przeszła nago przez biuro pełne ludzi. Czy tego typu zachowania są często spotykane w polskich korporacjach? O komentarz do tej sytuacji zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: autora fanpage'a "Mordor Na Domaniewskiej " Rafała Ferbera i coacha biznesu Miłosza Brzezińskiego.
W 2008 roku odeszła od nas siatkarka Agata Mróz-Olszewska. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy jej siostrę Katarzynę, aby powspominać z nią dwukrotną mistrzynię Europy. Jak wyglądały relacje dziewczyn? Czy córka Agaty - Liliana jest bardzo podobna do mamy?
Aktorka Joanna Jabłczyńska, bokser Przemysław Saleta i Wojciech Łopaciński są pasjonatami podróży. Kogo ciekawego spotkali podczas swoich wojaży? Co zobaczyli? O swoich przygodach powiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Z okazji Wszystkich Świętych postanowiliśmy przyjrzeć się tradycjom pogrzebowym muzułmanów. Powiedzieli nam o nich Syryjczycy od wielu lat mieszkający w Polsce - dr Kefah Karawani i dr Zakwan Baaj.
Niedawno Minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński przedstawił plan wprowadzenia instytucji tzw. sygnalisty. Na czym miałaby polegać jego działalność? W jaki sposób prawo będzie go chroniło przed represjami otoczenia? Czy w innych krajach taka instytucja już istnieje? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dziennikarzem TVN24 BIS Łukaszem Kijkiem oraz dziennikarzem i satyrykiem Kamilem Nosalem.
Wielu z nas poszukuje swoich korzeni genealogicznych. Są osoby, które mogą nam w tym pomóc. Należą do nich, goszczące w Dzień Dobry TVN, historyczki archiwistki: Kinga Borowiec i Karolina Szlęzak. Powiedziały nam, jak wygląda ich praca, gdzie można znaleźć informacje o przodkach i jakie są powody, dla których ludzie szukają swoich korzeni.
Z Przemyśla Głównego odjeżdża pociąg do Szczecina Głównego. Ile kilometrów musi pokonać, na ilu stacjach się zatrzymać? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Co robił nasz obieżyświat, aby wytrzymać ok. 15-godzinną podróż? Czy zniósł ją bezboleśnie? :)
Jeszcze w XVII i XVIII wieku Leszno przypominało małą Amerykę. Mieszkali tu Polacy, Niemcy, Włosi i Czesi. Świadczą o tym m.in. płyty nagrobne, ale pozostało po nich coś jeszcze - portrety trumienne. Ile kosztowało ich wykonanie? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.