Poszukiwane newsy

Ciężko poparzona 1,5-roczna dziewczynka z Ukrainy została przetransportowana do Czech. Jest w stanie krytycznym

Poszukiwane newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
tvn24.pl
Szpital

1,5-roczna dziewczynka doznała poparzeń 60 procent ciała. W Ukrainie nie można było zapewnić jej opieki specjalistycznej. W ramach programu "Medevac" czescy wojskowi przetransportowali małą pacjentkę z Rzeszowa do Pragi.

Ukraińska dziewczynka przetransportowana do Czech

Odbył się pierwszy od rozpoczęcia inwazji rosyjskiej na Ukrainę transport ofiary poparzenia do Unii Europejskiej. Jak podaje tvn24.pl, czescy wojskowi z Rzeszowa do Pragi zabrali 1,5-roczną dziewczynkę, której ciało jest poparzone w 60 procentach. Na terenie Ukrainy nie było możliwości zapewnia jej odpowiedniej opieki.

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Pacjentka jest w stanie krytycznym, lecz stabilnym. Zajęli się nią czescy lekarze z dwóch przodujących placówek szpitalnych w Pradze.

Program "Medevac"

Jak czytamy na tvn24.pl, ewakuacja 1,5-rocznej dziewczynki została przeprowadzona w ramach programu pomocy leczniczej i humanitarnej "Medevac". Procedura ta polega na działaniach ratunkowych i transporcie rannego do placówki medycznej, w której zagwarantowana jest opieka z dala od toczących się walk. Zdaniem czeskiego resortu spraw wewnętrznych to pierwszy przypadek wykorzystania programu od wybuchu wojny w Ukrainie.

Więcej informacji na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Gabriel Kuchta/Stringer/Getty Images

Pozostałe wiadomości