Jak bezpiecznie przewieźć choinkę? Za nieodpowiedni transport grozi wysoki mandat
Choinka to jeden z elementów, bez którego nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia. Kupić nie jest trudno, ale jak przetransportować ją do domu? W bagażniku? Na dachu? Co na ten temat mówią przepisy? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedział Marek Konkolewski, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Ciężko poparzona 1,5-roczna dziewczynka z Ukrainy została przetransportowana do Czech. Jest w stanie krytycznym
1,5-roczna dziewczynka doznała poparzeń 60 procent ciała. W Ukrainie nie można było zapewnić jej opieki specjalistycznej. W ramach programu "Medevac" czescy wojskowi przetransportowali małą pacjentkę z Rzeszowa do Pragi.
Wrocław: przedłużono darmowe przejazdy dla Ukraińców
W całej Polsce uchodźcy z Ukrainy mogą korzystać z darmowej komunikacji PKP. W niektórych miastach jest także możliwość korzystania z komunikacji miejskiej. Radni z Wrocławia postanowili, że wydłużą okres, w których Ukraińcy będą mogli jeździć autobusami i tramwajami bez opłat.
Jak bezpiecznie zorganizować transport dla obywateli Ukrainy, którzy przekraczają granicę? Podstawowe zasady
Wiele osób z całej Polski przyjeżdża na przejścia graniczne z Ukrainą, by odebrać rodziny, znajomych i wszystkich tych, którzy uciekają przed wojną. Ruch jest wzmożony. Jak bezpiecznie zorganizować transport? Z którego miejsca należy odbierać uchodźców? Przydatne informacje.
Warszawiacy pomagają firmie transportowej z Ukrainy. " Zależy nam na tym, żeby ten towar się nie zmarnował"
Do spontanicznej akcji doszło w warszawskim Wilanowie. Mieszkańcy stolicy postanowili pomóc ukraińskiej filmie, której tir nie zdążył przejechać w porę przez granicę. Kolejka chętnych wydawała się nie mieć końca.
Świąteczna podróż z pupilem. Ekspertka radzi, jak dobrze się do niej przygotować
Zbliżają się święta, co dla wielu z nas oznacza dłuższą bądź krótszą podróż do rodzinnego domu. Jak umilić trasę naszemu pupilowi, którego nie chcemy zostawiać pod czyjąś opieką? Jak przygotować się do wycieczki z czworonogiem? Na co zwrócić uwagę? O tym opowiedziała nam Aneta Awtoniuk – behawiorystka zwierząt, terapeutka zachowań psów i kotów.
"Zmień ego na eko", czyli ekologiczna mobilność dla kobiet
Właśnie trwa Europejski Tydzień Mobilności, który zakończy się 22 września. Wiele kobiet zastanawia się nad tym, jak mogą stać się bardziej mobilne, troszcząc się przy tym o środowisko. ZTM Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przygotował kampanię "Zmień ego na eko", którą pragnie zachęcić wszystkich, lecz w szczególności kobiety, do korzystania z komunikacji miejskiej i rezygnowania z samochodu.
Luzowanie obostrzeń od 15 maja. Sprawdź, co się zmienia od soboty
Luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa obowiązuje od północy z piątku na sobotę 15 maja 2021 r. Decyzją rządu czynne mogą być ogródki restauracyjne. Więcej osób może podróżować publicznym transportem zbiorowym. Ponadto nie trzeba już nosić maseczek na zewnątrz. Sprawdź szczegóły nowego rozporządzenia.
Kolobieżka, czyli rower i hulajnoga w jednym. Oto ekologiczny sposób na spalenie mnóstwa kalorii
Latem możemy z samochodów przesiąść się na rowery lub hulajnogi. A gdyby tak nie trzeba było wybierać i korzystać z obu urządzeń jednocześnie? W Zawierciu rusza pierwsza w Polsce wypożyczalnia niezwykłych środków transportu.
Nowelizacja prawa o ruchu drogowym budzi wiele wątpliwości. "Przepisy będą nieaktualne, zanim wejdą w życie"
Czy rolkarze będą traktowani na równi z seniorami poruszającymi się przy pomocy balkoników? W prawie o ruchu drogowym mają zajść zmiany. Część z nich nie jest zrozumiała.
Kierowca autobusu zmienił trasę i zawiózł kobietę do szpitala. "Wyglądało to bardzo źle"
Kilka dni temu w Warszawie zdarzyła się dramatyczna sytuacja. Około 30-letnia kobieta zemdlała w autobusie. Sądziła, że umiera. Gdy nie udało się wezwać taksówki, kierowca postanowił odwieźć ją do szpitala.
13 milionów Polaków żyje w gminach, które nie posiadają transportu publicznego. Dla części z nich, jedynym środkiem transportu są PKS-y. Jak wpłynie na ich życie likwidacja nierentownych połączeń? Czy prywatni przewoźnicy chcą i są w stanie je zastąpić?
W 2017 roku zarejestrowano w Polsce prawie 40 tys. nowych aut. Wiele rodzin nie poprzestaje na zakupie jednego auta, ale decyduje się na dwa, a nawet trzy. Skąd bierze się potrzeba posiadania samochodu? Auto to wyznacznik statusu? Zastanawialiśmy się nad tym z gościem Dzień Dobry TVN kierowcą rajdowym Klaudią Podkalicką.
Marcin Sawicki postanowił dowiedzieć się u źródła, o co walczą taksówkarze, co zarzucają prywatnym przewozom i jakie argumenty mają przeciwko, jak mówią, "nieuczciwej konkurencji". A co na ten temat sądzi druga strona sporu? Zobaczcie!
Pociąg szybszy od samolotu? Jest to możliwe. Projekt na niezwykłą kapsułę poruszającą się z prędkością ponad 1000 km/h wymyślili Polacy - Hyper Poland University Team. W Dzień Dobry TVN gościliśmy przedstawicieli grupy: Krzysztofa Tabiszewskiego i Łukasza Mielczarka. W czym ich kapsuła jest lepsza od innych superpociągów? Jak wygląda? Czy będzie jeździła pod ziemią czy na jej powierzchni? Czy taki transport jest bezpieczny? Jakie wyzwania czekają wynalazców?
Lubicie podróżować? Mieliście jakieś straszne lub śmieszne przygody w pociągu, autobusie czy samolocie? Zobaczcie jak swoje doświadczenia z transportem publicznym opisali nasi goście: Edyta Pazura, Monika Mariotti i Dawid Gaboriaud. Jak można poradzić sobie z niezbyt miłym towarzyszem podróży?
Studenci Politechniki Łódzkiej jadą do Teksasu! Będą walczyć w finale, ogłoszonego przez Elona Muska, międzynarodowego konkursu na projekt innowacyjnego środka transportu, który ma się przemieszczać z prędkością zbliżoną do prędkości dźwięku! O swoim pomyśle na superszybką kapsułę opowiedzieli nam: Adam Zarzycki, Mateusz Stajuda i Amadeusz Bathelt. Czy obawiają się konfrontacji z pozostałymi uczestnikami?
"Niby taksówki" - rewolucja? Chajzer coś o tym wie!
Podobno w USA każdemu można "wpakować się" do samochodu. Czy w Polsce też tak można i dlaczego nazywa się to "efektem X"? Sprawdził to nasz reporter Filip Chajzer!
Jedzenie w środkach transportu publicznego budzi skrajne emocje. Jednym przeszkadza smród, inni boją się ubrudzić. Niektórym to nie przeszkadza. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Lekko Stronniczy: Włodzimierz Markowicz Karol Paciorek, którzy obiektywne skomentowali jedzenie w transporcie miejskim. Towarzyszył im socjolog dr Tomasz Sobierajski.
"Nie oceniaj książki po okładce". Patrycja Rzenno, eteryczna, drobna i chudziutka, o słowiańskiej urodzie potrafi wypakować z tira na transporter magazynowy 21 palet po 150 kilogramów. Marzy o tym, by „pojeździć z gabarytami". Filip Chajzer spotkał się z najbardziej "rachitycznym " kierowcą tira, który przełamuje stereotypy.