Śląskie miasta połączy velostrada. Jak będzie wyglądała trasa w Katowicach i Sosnowcu?

Rowerzyści
Źródło: Dzień Dobry TVN
Na dwóch kółkach z Wisły do Warszawy
Na dwóch kółkach z Wisły do Warszawy
Odkrywamy ścieżki rowerowe Pomorza
Odkrywamy ścieżki rowerowe Pomorza
Najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce
Najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce
Rowerem dookoła świata
Rowerem dookoła świata
Na rowerze w deszczu też może być fajnie!
Na rowerze w deszczu też może być fajnie!
10 lat na rowerze po Ameryce Południowej
10 lat na rowerze po Ameryce Południowej
Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska podpisała umowy z wykonawcą na przygotowanie koncepcji technicznych dla dwóch odcinków velostrad - z Sosnowca do Katowic oraz z Katowic do Mysłowic. Region stawia na rowerowe rozwiązania, które nie tylko będą ekologiczne, ale i bardziej ekonomiczne. Jak będą przebiegały nowe trasy?

Velostrady dla Metropolii

Coraz więcej miast stawia na ekologiczne rozwiązania i chce ułatwić transport osobom, które zamiast aut wybierają rower. Na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii powstaną dwa odcinki velostrad - z Sosnowca do Katowic oraz z Katowic do Mysłowic. Inicjatywa wymienionych miast ma zapewnić bezpieczny przejazd do szkół oraz miejsc pracy pomiędzy miastami.

Mapa przebiegu velostrad powstała dzięki współpracy miast członkowskich. W jej efekcie powstanie 8 tras o długości około 120 kilometrów. Plan tras rowerowych musi zawierać w sobie wszelkie uzgodnienia własnościowe oraz przedstawić rozwiązania dla tras przebiegających w miejscach newralgicznych. Według informacji "Gazety Wyborczej" rozwinięcie kolejnych przebiegów jest kwestią czasu.

Velostrada w Sosnowcu i Mysłowicach. Trasa

Velostrada Katowice-Sosnowiec będzie miała długość 9,4 kilometrów i będzie przebiegała od katowickich Bulwarów Rawy do drogi ekspresowej S86, aż do centrum Sosnowca. Koniec trasy znajduje się przy parku Dietla. Z kolei velostrada Katowice-Mysłowice zaplanowana jest na 9,1 km i rozpocznie się w Katowicach-Brynowie. Droga rowerowa będzie biegła nieopodal doliny Trzech Stawów, przez dzielnicę Giszowiec aż do ronda Rotmistrza Pileckiego. Rozpoczęcie prac budowlanych na terenie Katowic planowane jest na jesień 2023 roku. Kolejne etapy prac to: projekt budowlany oraz budowa trasy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: wyborcza.pl

Źródło zdjęcia głównego: Sergey Mironov/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?