Sosnowiec

  Sosnowiec

  Jedną z atrakcji Sosnowca jest wakepark. Wybrał się tam prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Zdecydował się popływać na wake'u? ;)

  W sobotę wieczorem w Sosnowcu runęła kamienica. W akcji ratunkowej brało udział aż 148 strażaków. Działania Straży Pożarnej trwały do dnia następnego. Jaka mogła być przyczyna wypadku? O szczegóły akcji reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki zapytał komendanta Straży Pożarnej w Sosnowcu Grzegorza Nowaka oraz st. asp. Artura Spyrę.

  Wielu Ukraińców, którzy uciekli przed wojną szukają schronienia w Polsce i tutaj próbują ułożyć sobie życie na nowo. O tym, z jakimi problemami spotkają się w naszym kraju i jakie nastawienie do nich mają Polacy rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Ukrainką Natalią Panczenko, która od 5 lat mieszka w Polsce i dziennikarzem Żenią Klimakinem.

  Jakiś czas temu strażacy z Sosnowca wydostali z kanału ciepłowniczego suczkę. Po jej wyciągnięciu zorientowali się, że nie była tam sama. Z głębi dobiegało kwilenie szczeniąt. Po przekopaniu się przez tunel zobaczyli trzy czarne, przytulone do siebie pieski. Musiały niedawno się urodzić, ponieważ jeszcze nie miały otwartych oczu. Po ich wydostaniu, razem z matką zostały przekazane do schroniska. I kiedy wszystkim wydawało się, że historia zakończy się szczęśliwie, nastąpiło coś, co wielu zaskoczyło... Maluchy zostały uśpione. Dlaczego? Zapytaliśmy o to Marcina Jakubczaka ze schroniska, do którego trafiły pieski.

  Aleksandra Granat, nauczycielka z Sosnowca, zakwalifikowała się do grupy osób, które mogą polecieć na Marsa. Czy polska nauczycielka znajdzie się w finałowej czwórce, która po 10 latach szkoleń poleci na Marsa... w podróż w jedną stronę? Czy rodzina wspiera ją w tych staraniach? Jak Pani Aleksandra przygotowuje się do lotu w kosmos?