Co i jak można przewozić na rowerze? Sprawdź, jakie gadżety mogą to ułatwić

Źródło: Dzień Dobry TVN
Rowerowe gadżety do transportu (napisy)
Rowerowe gadżety do transportu (napisy)
Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samoloty
Czego nie wiesz o lataniu?
Czego nie wiesz o lataniu?
Spełniamy podniebne marzenie
Spełniamy podniebne marzenie
Rowerem przez Afrykę
Rowerem przez Afrykę
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Jazda na rowerze jest coraz popularniejsza. Jednoślady służą nam już nie tylko do rekreacji, ale również do poruszania się po mieście. Wiele osób przewozi nimi mniejsze lub większe rzeczy. Jakie gadżety mogą nam to ułatwić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Hubert Mazur, ekspert ds. transportu rowerowego.  

Co i jak można przewozić na rowerze?

Mogłoby się wydawać, że najwygodniej - jeśli planujemy jechać rowerem - jest przewozić różne rzeczy w plecaku. - Plecak jest dla wielu osób pierwszym wyborem, jeśli chodzi o dojazd do pracy, ale to, co się dzieje zawsze na rowerze, kiedy odrobinę przyśpieszymy to mokre plecy - powiedział w Dzień Dobry TVN Hubert Mazur, ekspert ds. transportu rowerowego.

Tym samym - w ocenie naszego rozmówcy - sakwy, które przymocowuje się do bagażnika, będą dużo lepszym rozwiązaniem. Jeśli dobrze rozłożymy ciężar, nie odczujemy żadnego większego obciążenia. Sakwy mogą być dość pojemne i bez problemu mieszczą zakupy oraz rzeczy do pracy.

Czy na rowerze można jeździć z psem?

Mimo że są gadżety, które ułatwiają przewożenie psów, to trzeba mieć świadomość, że nie każdy czworonóg będzie chciał jeździć z nami rowerem. - Sam mam doświadczenia ze swoim pieskiem i wiem, że nie jest to łatwe. Na początku jest to pewien proces. Pamiętam, że pierwsze kilka razy moja psina wyskoczyła z roweru w trakcie jazdy. Pies potrzebuje się oswoić z rowerem, z jazdą. Dlatego na pewno nie zaczynamy jazdy z psem od dłuższej wycieczki - wyznał Hubert Mazur.

Jaki kosz do przewozu psa wybrać? Czy te zamykane będą dobrym rozwiązaniem? Czym się kierować? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości