Marek Szwedowski komunikuje się ze zmarłymi. Pomocy, szukają u niego osoby, które chcą wiedzieć, co stało się po śmierci z ich bliskimi.
Ta niezwykła sztuka wymaga doświadczenia i uważności.
Dla pokolenia "Z" jest nie do przyjęcia. Dlaczego?
Gdzie pojechać własnym autem?
Ważny egzamin, rozmowa rekrutacyjna, czy inne istotne wydarzenie. W takich przypadkach najczęściej z dobrej woli życzymy naszym bliskim powodzenia. Wówczas, zamiast podziękowań słyszymy "nie dziękuję”. Dlaczego w naszej kulturze nie mamy nawyku wdzięczności, skąd to przekonania, że czyjeś trzymanie kciuków może przynieść nam pecha? O tym opowiedział dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Co się stało?
Przytakiwanie ma zarówno sporo plusów, jak i minusów.
Jazda na rowerze jest coraz popularniejsza. Jednoślady służą nam już nie tylko do rekreacji, ale również do poruszania się po mieście. Wiele osób przewozi nimi mniejsze lub większe rzeczy. Jakie gadżety mogą nam to ułatwić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Hubert Mazur, ekspert ds. transportu rowerowego.
"Najgorsze jest to, jak ktoś odczyta i nie odpisze".
"Jeżeli przymkniemy na to oko, to będzie trwać".
Wraz z nadejściem zimy i sezonu grzewczego wraca temat smogu. W jednym z polskich miast jakość powietrza jest na tyle zła, że władze zdecydowały się sprowadzić darmową komunikację miejską.
Słowa, którymi posługują się dzieci, często nie są znane ich rodzicom. Co zrobić, aby zrozumieć nasze pociechy? O tym w programie Dzień Dobry TVN opowiadali, psycholożka dziecięca Marta Bąkowska oraz rodzina Kowalskich.
Wszystkie gatunki wielorybów wysyłają do siebie wiadomości, które często nazywane są śpiewem. Okazuje się, że rodzajów i celowości tej komunikacji jest bardzo wiele. Humbaki głównie wydają z siebie pieśni godowe, a także o charakterze terytorialnym.
Joe Navarro całe zawodowe życie poświęcił studiowaniu, doskonaleniu i stosowaniu sztuki komunikacji niewerbalnej. Obserwował miny, gesty i ruchy całego ciała. Tę wiedzę wykorzystał pracując przez 25 lat jako agent specjalny w służbach FBI. W rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Marcinem Sawickim wyjaśnił, co zdradza nasza mowa ciała.
Poznaj porady ekspertki.
FUO to inaczej metoda asertywnego wyrażania krytyki. Skrót pochodzi od trzech naczelnych zasad tego modelu. "F" oznacza fakty, "U" to ustosunkowanie, a "O" to pierwsza litera słowa oczekiwania.
"Mogą wywoływać spory i konflikty".
Jakich haseł należy unikać? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z psycholożką Joanną Flis.
Bycie w związku wymaga kompromisów, ustępstw i pewnej zmiany nawyków. Jednak nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę i jesteśmy do tego zdolni. Czasami po prostu liczymy na to, że dalej będziemy żyć beztrosko, nie ponosząc odpowiedzialności za czyny, słowa czy - co ważniejsze - samopoczucie drugiego człowieka. Dlaczego? Być może nie potrafimy funkcjonować w relacji. Ale, czy bycia w związku da się w ogóle nauczyć? O to zapytaliśmy psycholog i psychoterapeutkę Jessicę Kmieć.
Trolejbusy obecnie bardzo rzadko pojawiają się na ulicach polskich miast. Można je spotkać m.in. Lublinie i Tychach. Jeszcze do niedawna jeden z takich niezwykłych pojazdów prowadził Adrian Rzytki.
"Musimy wiele aspektów wziąć pod uwagę".
"Nie warto ukrywać tego, co się czuje".
"Mamy do czynienia z dysproporcją".
Bunny to wyjątkowy pies. Zwierzak potrafi - przy pomocy specjalnej maty z przyciskami - komunikować się ze swoją właścicielką. Jak to możliwe? Czy każdy pies może się tego nauczyć? Dowiecie się tego z naszego materiału.
To, jak zwracamy się do dziecka, zostaje z nim na długo, a właściwie na całe życie. Jak więc najlepiej mówić do swoich pociech, by czuły się bezpieczne i rozumiane?
Która z poniższych buziek kojarzy Wam się najbardziej z prowadzącymi Dzień Dobry TVN - Małgorzatą Ohme i Filipem Chajzerem?
Czym jest stonewalling?
Jak pogodzić się z targającymi nami wątpliwościami?
Projekt odniósł już wiele sukcesów, m.in. zajął pierwsze miejsce w konkursie "Młody Innowator".