Ewakuacja warszawskiego metra. Zamknięte stacje

Projekt bez nazwy (84)
Komunikacją miejską przez świat
Źródło: Dzień Dobry TVN
W czwartek rano pasażerowie warszawskiego metra natrafili na przeszkody. Na ekranach pojawił się komunikat z prośbą o natychmiastowe opuszczenie terenie stacji. Ze względu na awarię systemu sterowania ruchem na stacji Ratusz Arsenał na linii M1 wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów. Obecnie metro jeździ w dwóch pętlach: Kabaty - Politechnika oraz Plac Wilsona - Młociny.

Awaria warszawskiego metra

Każdego dnia metrem dojeżdżają do pracy, szkół i przeszkoli tysiące mieszkańców. Tym razem podróż pasażerów będzie nieco dłuższa. W czwartkowy poranek ok. godziny 8:30 z ruchu zostały wyłączone cztery stacje w centrum stolicy: CentrumŚwiętokrzyska, Ratusz ArsenałDworzec Gdański.

Jak czytamy na stornie przewoźnika, z przyczyn technicznych pociągi linii metra M1 kursują na trasach skróconych:

 • KABATY ⇔ POLITECHNIKA MŁOCINY ⇔ PL. WILSONA

  Komunikacja zastępcza na czas awarii

  Zarząd Transportu Miejskiego przeprasza za utrudnienia. Uruchomiona została zastępcza linia autobusowa "Za metro" kursująca na trasie: Metro Politechnika – Pl. Wilsona. Autobusy zatrzymują się na przystankach zlokalizowanych w pobliżu stacji metra.

  Komunikację zastępczą stanowią również tramwaje kursujące ciągiem ulic: Marszałkowska, Gen. Andersa, Mickiewicza.

  Kiedy zostanie rozwiązany problem? Po kontakcie z pracownikiem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa dowiedzieliśmy się, że problem wynika z uszkodzenia torowiska. Niestety nie podano, ile potrwa awaria i kiedy pasażerowie będą mogli skorzystać ze wszystkich przystanków metra.

  Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

  Zobacz także:

  Autor: Nastazja Bloch

  Źródło: facebook/Zarząd Transportu Mijeskiego

  Źródło zdjęcia głównego: ewg3D/GettyImages

  podziel się:

  Pozostałe wiadomości

  Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
  Materiał promocyjny

  Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

  Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
  Materiał promocyjny

  Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla