metro

  metro

  Koronawirus nie odpuszcza, wręcz przeciwnie, codziennie słyszymy o rekordowym wzroście zakażeń. Dlatego nadal powinniśmy pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego, także w czasie wakacyjnych wojaży. Wiele osób wybiera się w letnie podróże korzystając z transportu publicznego. Jakie zasady obowiązują w autobusach, tramwajach, metrze i pociągach? Kto kontroluje ich przestrzeganie?

  Biegaczowi Pawłowi Krochmalowi zamarzył się wyścig z warszawskim metrem. Zrealizował ten plan i z jednej stacji na drugą udało mu się dobiec równo z pociągiem. Z Pawłem postanowił zmierzyć się reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Zobaczcie, kto wygrał bieg :)

  "Mam nadzieję, że ta płyta połączy pokolenia" - powiedziała w Dzień Dobry TVN o swoim najnowszym albumie "Krajewski na dziś" Joanna Dark. Piosenkarka debiutowała na początku lat 90., kiedy dołączyła do obsady musicalu "Metro". W 1995 roku wydała swoją pierwszą płytę "Nie bój się latania". "Zawsze miała wszystko to, co jest potrzebne, żeby zrobić karierę" - powiedział o Joannie Roman Rogowiecki. Dlaczego jej muzyka nigdy nie przeszła do mainstreamu?

  Na forach internetowych, na których dyskutują m.in. kierowcy pojazdów komunikacji miejskiej, matki z wózkiem nie są specjalnie lubiane. Nazywane są wręcz "inwalidkami umysłowymi". Postanowiliśmy sprawdzić, jak w praktyce wygląda podróż z wózkiem komunikacją miejską. Do studia zaprosiliśmy Igora Krajnowa - rzecznika ZTM i Annę Pietruszkę-Dróżdż z Fundacji Mama. Jakie prawa przysługują matkom z dzieckiem?

  Od kilku dni w internecie krąży informacja, jakoby pewien Muzułmanin ostrzegł mieszkankę Warszawy, by ta nie wsiadała 12 grudnia do metra. To żart, czy powinniśmy miec powody do obaw? Czy w związku z tą historią zwiększono środki bezpieczeństwa w Warszawie? Z Mariuszem Mrozkiem z Komendy Stołecznej Policji rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  W ramach naszej akcji Życzliwi na Dzień Dobry dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer (znany w niektórych kręgach jako Tomasz Chajzer) wybrał się pod stację metra Warszawa Centrum, aby podarować napotkanym paniom białe tulipany i szepnąć miłe słowo. Jak mu poszło? Kto nie przyjął od niego kwiatka?

  Pierwsza linia metra w Warszawie była budowana przez 25 lat, a druga - tylko przez 4. Tempo przebijania się przez podziemia Warszawy w przypadku drugiej linii metra mogło być jeszcze szybsze, gdyby inżynierom Warszawa nie zapewniała bombowych atrakcji. Na co dokładnie natknęła się ekipa budująca? Jak wyglądają dokończone stacje drugiej linii metra. Zapraszamy na wycieczkę z reporterem Dzień Dobry TVN Filipem Chajzerem.

  Człowiek instytucja. Niektórzy mówią , że tyran, despota, ale genialny tyran i despota. Pracoholik. Reżyser i choreograf. Autor kultowego "Metra" i "Polity". Studio Buffo to jego drugi dom. Ojciec sukcesu największych polskich gwiazd. Pochodzi z małego miasteczka. Jak sam twierdzi ukształtował go Milos Forman. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Mistrza Józefowicza z jego pojętną uczennicą - Nataszą Urbańską. Razem tworzą duet idealny!

  Już jutro, w cyklu Warsztat Mistrza, mistrzem będzie Janusz Józefowicz. Zapraszamy jutro od 8.30. Program poprowadzą: Magda Mołek i Marcin Meller.

  To ewenement na skalę światową . Od 22 lat można podziwiać ten sam musical i ciągle nie schodzi on z afisza. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska rozmawiała z jego twórcami- Januszem Józefowiczem i Januszem Stokłosą. Towarzyszyła im Natasza Urbańska.

  Niby wszyscy znają niepisane zasady, niby wszyscy się z nimi zgadzają, ale w rzeczywistości bywa różnie. Kulturę panującą na schodach ruchomych w warszawskim metrze sprawdził reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer!