Jak porozumiewać się ze zwierzętami?
Amelia Kinkade to najbardziej znane na świecie medium porozumiewające się ze zwierzętami, specjalistka od komunikacji międzygatunkowej, która od lat rozmawia ze zwierzętami wszelkich gatunków i uczy ludzi rozumienia ich języka. Jak twierdzi, komunikacja nie jest wyjątkowym "darem", ale umiejętnością, która obejmuje nauczenie się wykorzystywania wszystkich naszych zmysłów w celu zrozumienia płynących informacji. Zdolności telepatii można się bowiem nauczyć się tak samo jak gry na pianinie czy jazdy na nartach. To forma sztuki, która wymaga od nas cichej dyscypliny i cierpliwości.
- Na pewnym poziomie jesteśmy w stanie odnaleźć powiązanie z duchem. Jest to swego rodzaju telepatia. Kiedy nauczymy się wyciszyć umysł i emocje oraz stworzyć nowy rodzaj powiązania, który płynie z serca, wtedy zaczynamy rozumieć odczucia i uczucia tych zwierząt. Ja szkolę wielu weterynarzy – podkreśliła gościni Dzień Dobry TVN.
Naucz się rozmawiać ze zwierzętami
Amelia Kinkade uczy, jak rozumieć język zwierzęcia, odkrywać, czego chce i potrzebuje. Wyjaśnia subtelne sygnały stanowiące podstawę komunikacji zwierząt i zapewnia ćwiczenia, które pozwalają na samodzielne porozumiewanie się ze zwierzętami. Więcej wskazówek i porad znajdziecie w jej książce "Język cudów. Naucz się rozmawiać ze zwierzętami".
- My myślimy obrazami, opisujemy więc te obrazy, które widzimy za pomocą słów. Zwierzę nauczyło się komunikować z nami, a ja uczę tego, żebyśmy to my nauczyli się komunikować z nimi. Nawet jeśli spędzamy 30 minut bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem, spędzimy z nim ten czas w ciszy, bardzo wiele zyskujemy. Najczęściej to ludzie powodują stres u zwierząt. Jeżeli my zrozumiemy naturalne zachowania każdego ze zwierząt i dostosujemy się do nich, to uleczy nasze życie – podsumowała ekspertka.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Polak, który pokochał Ghanę. Jak to możliwe, że otrzymał tam tytuł książęcy?
- Jak emigrantom żyje się w Polsce? Michel Moran: "Coraz mniej czuję się Francuzem"
- Co warto zobaczyć w Brnie? Atrakcje i ciekawostki
Autor: Nastazja Bloch
Źródło zdjęcia głównego: Anita Walczewska/East News