Bikejoring - na czym polega?
Bikejoring to dyscyplina sportu zaprzęgowego, który bywa ekstremalny. Ciasne zakręty między drzewami, wystające korzenie, dziury i prędkość często powyżej 40 km/h.
- Na mistrzostwach Polski, które były jesienią 2021 roku, zaliczyłam upadek na objeździe trasy. Wtedy myślałam, że będzie koniec mojego sezonu. Okazało się, że z ręki wystaje mi kość. Uformowali mi ten gips i mówię: "W sumie da się trzymać tę kierownicę". Dla psa i dlatego że się przygotowywałam, chciałam mocno wystartować. I tak stworzyłyśmy ten swój wspólny sukces - opowiadała Paulina Frelich.
Paulina Frelich - mistrzyni świata w bikejoringu
Paulinie Frelich w osiąganiu sportowych sukcesów pomaga życiowy partner Patryk Pietrusiak.
- Razem jesteśmy ze sobą ok. 17 lat, więc jest to kawał czasu, a z psami od ok. 14-15 lat - przyznał partner mistrzyni.
- Z początku trenował Patryk, a ja mu pomagałam. Miałam podejście czysto rekreacyjne. Byliśmy nastawieni, że to Patryk będzie rywalizował, bo wiedziałam, że sprawia mu to ogromną radość. Natomiast kilka lat temu zdiagnozowano u niego reumatoidalne zapalenie stawów. Nie poddaliśmy się, po prostu role się odwróciły i zaczęliśmy się mocno skupiać na moich treningach. Patryk cały czas mi towarzyszy, wspiera, pomaga trenować i w zawodach, jak pozwala mu zdrowie, startuje - dodała sportsmenka.
Para ma łącznie 9 psiaków. - Wystarczy wyjść do nich w złej kurtce i już myślą, że jadą na trening. Dla nich nie ma, że jest zimno, pada deszcz, jest błoto, ciemno. Im to nie robi różnicy. One by pojechały zawsze i wszędzie. Uwielbiają to. Staramy się trenować minimum 4 razy w tygodniu - wyjaśnił Patryk Pietrusiak.
Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Poczytaj kotom, weź na spacer psa. Jak zostać wolontariuszem w schronisku?
- Przejechali 700 km, by uratować szczeniaka. Psiak przez tydzień nie mógł wydostać się z rzeki
- Domowa wataha wilków i nowe życie psów po przejściach. "Socjalizujemy je, żeby znów zaufały człowiekowi"
Autor: Dominika Czerniszewska
Reporter: Radosław Męczykalski
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN