Polska

Miejsce dla rodzin z dziećmi i nie tylko. "Relaks jest wpisany w DNA Krynicy Morskiej"

Polska

Reporter:
Katarzyna Chętnik
Krynica Morska - tutaj zawsze świeci słońce
Krynica Morska - tutaj zawsze świeci słońceDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Krynica Morska to miejsce relaksu - szczególnie dla tych, którzy kochają naturę. Wycieczki rowerowe, przyjazny klimat do uprawiania sportów wodnych i rozległa plaża - to tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez miasto. Czym jeszcze się wyróżnia Krynica Morska?

Krynica Morska dla rodzin z dziećmi

W Krynicy Morskiej szczególnie dobrze poczują się rodziny z dziećmi. Dostępna jest niezwykle piękna plaża, która mierzy 25 kilometrów. Dodatkowo, to właśnie w tym miejscu na turystów czeka niezwykle sprzyjający klimat.

- Relaks jest, że tak powiem, wpisany w DNA Krynicy Morskiej. Każdy kto kocha naturę na pewno będzie tutaj mile zaskoczony. Położenie Krynicy Morskiej między wodami Morza Bałtyckiego od północy i od południa Zalewu Wiślanego sprawia, że mamy wyjątkowo słoneczny klimat - powiedział Adrian Bogusłowicz, prezes LOT Krynica Morska.

Nie brakuje także miejsc na plaży dla osób, które potrzebują spokoju. - Turysta, który szuka ciszy (...) wystarczy, że uda się paręset metrów w stronę gminy Sztutowo lub w stronę Piasków i znajdzie swobodnie kilkaset metrów plaży tylko i wyłącznie dla siebie - tłumaczył Adrian Bogusłowicz.

Aktywny wypoczynek w Krynicy Morskiej

Krynica Morska szczyci się także bezpiecznymi i dostępnymi dla każdego zejściami na plażę. W tym miejscu znajdują się także fantastyczne, unikalne ścieżki rowerowe i promenady. - Trasa rowerowa na Mierzei Wiślanej jest na pewno warta polecenia, bo jest piękna widokowo, dobrze utrzymana i dostępna praktycznie dla wszystkich, też dla rodzin z dziećmi - powiedziała jedna z rowerzystek.

Miasto jest także doskonałym miejscem dla tych, którzy uwielbiają aktywności nad wodą. - Krynica jak najbardziej jest miejscem przyjaznym do uprawiania sportów wodnych. Łatwy dostęp do Zalewu Wiślanego sprawia, że bez trudu można tutaj zwodować łódkę, deskę z żaglem albo kite'a, poszaleć. Mamy tutaj też dobrą bazę jeżeli chodzi o żeglowanie - powiedział Kuba Grabowski, żeglarz i nauczyciel żeglarstwa.

Leśnik i ornitolog Maciej Szczuka, podkreślił natomiast, że w Krynicy Morskiej są także wspaniałe punkty widokowe do obserwacji ptaków.

Zobacz także:

Reporter: Katarzyna Chętnik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości