polskie morze

  polskie morze

  Gustaw Holoubek, Zbigniew Zapasiewicz, Wojciech Młynarski – to tylko kilku artystów, którzy często odwiedzali Juratę. I nic dziwnego, nadmorska miejscowość zachwyca klimatem i modernistyczną architekturą. To tu zjeżdżała się intelektualna elita w latach 20. Dowiedz się więcej o atrakcjach Juraty.

  Projekt Plaża od ponad 13 lat jest nieodłącznym elementem wypoczynku nad polskim morzem. W ten weekend ekipa Oliviera Janiaka zawitała do Międzyzdrojów, gdzie dla turystów przygotowano moc atrakcji. Nasza reporterka Kasia Olubińska sprawdziła, czego można się spodziewać na jednej z najpiękniejszych plaż w Polsce.

  Świnoujście to jedno z najatrakcyjniejszych miast polskiego wybrzeża. Przewodnikiem po uzdrowisku słynącym z pięknych plaż jest Julia Jędrzejczyk z Urzędu Miasta Świnoujście. Mieszkanka kurortu poleca jego największe atrakcje i podpowiada, jak aktywnie spędzić czas na tym odcinku wybrzeża.

  Wczoraj w Sopocie miała miejsce premiera spektaklu „Fedra” w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. W roli głównej Katarzyna Figura, która gra opętaną miłością królową. O roli i życiu na Wybrzeży Figura opowiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Piotrowi Wojtasikowi.

  O turystycznych atrakcjach Kołobrzegu Tomasz Zubilewicz rozmawiał z prezydentem miasta Januszem Gromkiem. Zobaczcie, dlaczego warto odwiedzić Kołobrzeg.

  Wybierając się nad polskie morze, trzeba koniecznie skosztować nadmorskich przysmaków i jeść jak najwięcej ryb. Ryszard Pilecki Robert Bochenko polecają Wam przepisy na: sałatkę z pieczonego buraka, wędzonej ryby i ogórka kołobrzeskiego, zupę grzybową z polędwicą z dorsza, troć bałtycką na salsie paprykowej, a na deser - zabaglione z truskawką. Smacznego!

  Ceny pobytu nad polskim morzem gwałtownie rosną, a wakacje w kraju zaczynają być tak samo drogie jak wyjazd za granicę. Dlaczego? Co ceny hoteli mają wspólnego z programem 500+? Ile w te wakacje będzie kosztował wypoczynek nad polskim Bałtykiem? Czy razem z rosnącą ceną podnoszą się standardy? O sezonie wakacyjnym 2017 w Dzień Dobry TVN - dziennikarz TVN24 Paweł Blajer.

  Nasz smakosz udał się nad polskie morze w poszukiwaniu dorsza idealnego. Kiedy trwa sezon na dorsze? Jakie wartości ma bałtycka ryba? Dlaczego jest tak popularna wśród turystów? Jakie dorsze są najsmaczniejsze? Małe czy duże? I jakie potrawy można z nich przygotować?