Dziecko

Muzyka wyciszy Twoje dziecko, ale też rozwinie w nim myślenie matematyczne

Dziecko


W polskich szkołach jest za mało zajęć z muzyki. A zabawa na instrumentach rozwija motorykę dziecka, wpływa na zmysły i umysł malucha. Bawmy się muzyką w domu!O szczegółach opowiedziała nam Magdalena Kordaszewska, terapeuta integracji sensorycznej.

Sztuka jest terapią

Zdaniem wielu neurologów kontakt ze sztuką pobudza nasz mózg do pracy i kształtuje uwagę poznawczą. Niestety w polskim systemie edukacyjnym lekcje z muzyki czy plastyki są traktowane po macoszemu, jako przedmiot, który zapycha luki w planie.

A obcowanie ze sztuką wprawia w dobry nastrój, także tych najmłodszych. Muzyka odpręża, wycisza, uczy koncentracji, rozwija motorykę dziecka. Co więcej, pobudza myślenie matematyczne.

Muzyka przez zabawę

Dzieci uczą się muzyki już w brzuchu mamy. Tak zaczyna się proces umuzykalniający. Potem maluszki chętnie słuchają nucenia kołysanek. Rodzice często boją się hałasu w domu. Zupełnie niepotrzebnie. Dbajmy o to, by muzyka, którą puszczamy dziecku była dobrej jakości.

Jeżeli nam coś brzęczy, dziecku przeszkadza to jeszcze bardziej

- zaznacza Magdalena Kordaszewska, terapeuta integracji sensorycznej.

Dzieci z biegiem czasu same starają się podrygiwać w rytm. Wystukując dźwięki koncentrują się na tym, co w dzisiejszym, przebodźcowanym świecie wcale nie jest takie łatwe.

Terapeutka zachęca, by muzyką bawić się w każdej formie.

Muzyka to również klaskanie, to ruch ciała

Zobacz też:

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości