Ciąża

21-latka urodziła dziecko na autostradzie!

Ciąża

W poniedziałek ok. godziny 18. na mysłowickim odcinku autostrady A4, podróżująca samochodem osobowym 21-letnia kobieta zaczęła rodzić. Na miejsce zdarzenia wezwano Pogotowie Ratunkowe. Poród przyjęli ratownicy medyczni. Mama i dziecko czują się dobrze. Dziennikarz Dzień dobry TVN Robert Stockinger o niecodziennej sytuacji porozmawiał z Michałem Słomianem, Ratownikiem Medycznym z Katowic, który przyjął poród.

Imię: Ania, miejsce urodzenia: A4

W miniony poniedziałek 18 listopada na granicy Mysłowic z Jaworznem młoda kobieta urodziła dziecko. Choć termin porodu był wyznaczony dokładnie na ten dzień, przyszła mama była przekonana, że zdąży dojechać do szpitala. Jednak w podróżując samochodem nagle odeszły jej wody. Kobieta zdała się na polecenia dyspozytorki Pogotowia Ratunkowego i zaczęła rodzić. Na miejsce zdarzenia w trakcie akcji porodowej przyjechała karetka. Poród przyjęli ratownicy medyczni.

Poród przyjął Michał Słomian, z którym porozmawiał nasz reporter Robert Stockinger.

Ambulans pojawił się na miejscu zdarzenia w momencie, kiedy poród był już zaawansowany. Skurcze były intensywne i częste.

Kiedy przyjechaliśmy dyspozytorka była z kobietą cały czas w kontakcie. Nam udało się przenieść panią do karetki, gdzie wszystko potoczyło się ekspresowo. Jak dojeżdżaliśmy na miejsce zdarzenia rozpatrywaliśmy różne scenariusze. Poród odbył się bez komplikacji. Poczuliśmy wielką ulgę.

- wspomina Michał Słomian.

Po odebraniu porodu mamę i dziecko przetransportowano do najbliższego szpitala. Urodzona dziewczynka otrzymała imię Ania.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości