Newsy

Sąd umieścił dzieci w rodzinie zastępczej. Powód: rodzice nie pomogli im w zrzuceniu nadwagi

Newsy

Sąd

Dwoje nastolatków zostało oddanych do rodziny zastępczej, ponieważ rodzice - mimo zaleceń służb socjalnych West Sussex - nic nie zrobili, aby dzieci zrzuciły nadmierne kilogramy. - One muszą dostać szansę na nauczenie się zdrowego stylu życia i poprawę zdrowia poprzez utratę wagi - powiedziała sędzia rodzinny.

Nastolatkowie z dużą nadwagą

Jakiś czas temu sprawą nastolatków zainteresowali się pracownicy służb socjalnych West Sussex. Aby pomóc dzieciom zrzucić dużą nadwagę, lokalne władze dostarczyły im trackery fitness (urządzenia elektroniczne monitorujące aktywność fizyczną użytkownika), zapłaciły za członkostwo w siłowni, a rodzina była zaangażowana w program Weight Watchers (Strażnicy Wagi).

Po jakimś czasie okazało się, że dzieci - mimo pomocy - nie zmniejszyły masy ciała, co skutkowało wniesieniem przez służby socjalne pozwu do sądu rodzinnego.

Dzieci przekazane do rodziny zastępczej

Sędzia Gillian Ellis, wydając wyrok o przekazaniu nastolatków do rodziny zastępczej, stwierdziła, że ich rodzice nie potraktowali sprawy poważnie.

- Nie udało im się wyznaczyć granic dla dzieci, ani promować zdrowego odżywiania i ćwiczeń fizycznych. Dzieci nie angażowały się konsekwentnie w ćwiczenia i nie dostarczały nagrań ze swoich trackerów.

Matka nastolatków broniła się mówiąc, że nie chodziły one na siłownię ze względu na lockdown. Sąd uznał jednak, że takie tłumaczenia są nieprzekonywujące, ponieważ - mimo ograniczeń - można wykonywać ćwiczenia w domu lub na dworze.

- Wszyscy zgadzają się, że jest to bardzo smutny i niezwykły przypadek kochającej rodziny, w której rodzice zaspokajają wiele podstawowych potrzeb dzieci, ale władze lokalne obawiają się, że nie zaspokajają ich potrzeb zdrowotnych. Ta dwójka ma poważną nadwagę, a rodzice wykazali niezdolność do pomocy im w radzeniu sobie z tą chorobą - powiedziała na koniec sędzia Gillian Ellis.

Zobacz: Skutek zdalnego nauczania - nadwaga:

>>> Zobacz także:

"Ciąża nie chroni przed żadnym rakiem". Dlaczego u przyszłych mam nie wykonuje się USG piersi?

Małgorzata Ohme pokazała nastoletnią córkę. "Ma twój uśmiech"

W przeciągu 1,5 roku Ania urodziła dwie pary bliźniąt. "Myślałam, że doktor żartuje"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Iza Dorf

Źródło: theguardian.com

Źródło zdjęcia głównego: OJO Images RF

Pozostałe wiadomości