Newsy

Rekord zakażeń koronawirusem. MZ potwierdziło najwyższą liczbę zarażonych od początku epidemii

Newsy

koronawirus

Zgodnie z najnowszymi danymi Ministerstwa Zdrowia w Polsce odnotowano 726 kolejnych zarażonych i 18 ofiar śmiertelnych koronawirusa. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby.

726 zakażonych koronawirusem

Najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w kraju pokazują, że padł nowy rekord zakażeń. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, koronawirus został zdiagnozowany u 726 kolejnych pacjentów, a 18 osób zmarło. W sumie zanotowano dotąd ponad 49 515 przypadków.

Podkreślam, te wyniki w okolicach 600 przypadków nadal będą występować w Polsce w najbliższych dniach, do czasu zamknięcia ognisk w województwach wielkopolskim, małopolskim i śląskim

- powiedział Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu.

W ciągu ostatniej doby wykryto nowe przypadki koronawirusa u mieszkańców województw: śląskiego (137), małopolskiego (118), mazowieckiego (107), wielkopolskiego (89), dolnośląskiego (39), łódzkiego (39), podkarpackiego (33), świętokrzyskiego (30), pomorskiego (29), opolskiego (25), zachodniopomorskiego (19), podlaskiego (17), lubelskiego (13), warmińsko-mazurskiego (12), kujawsko-pomorskiego (11) i lubuskiego (8).

Osoby zakażone (wiek i płeć), które przegrały walkę z koronawirusem zmarły w szpitalach w Zgierzu (75-M, 76-K, 56-letnia kobieta mieszkanka woj. wielkopolskiego, 82-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego), Poznaniu (43-M), Warszawie (64-K, 83-M), Krakowie (78-K), Grobli (79-K), Gliwicach (70-M), Tychach (83-M), Raciborzu (84-K, 68-M, 91-M), Lubaczowie (49-M), Rzeszowie (88-M), Przemyślu (88-K) i Łańcucie (84-K). Większość z nich miała choroby współistniejące.

Epidemia koronawirusa w Polsce. Powrót obostrzeń w 19 powiatach

Na konferencji prasowej w siedzibie resortu zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o planowanym wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń.

Chcemy wprowadzić dodatkowe rygory w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń, m.in. w woj. wielkopolskim, małopolskim i łódzkim

- poinformował w czwartek minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

MZ wprowadzi w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń - czerwony i żółty.

Większe, "czerwone" obostrzenia będą obowiązywały w powiatach: ostrzeszowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, wieluńskim, pszczyńskim, w Rudzie Śląskiej, rybnickim, w Rybniku i pow. wodzisławskim.

Łagodniejsze, "żółte" rygory będą w powiatach: wieruszowskim, Jastrzębie Zdrój, jarosławskim, Żorach, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim i Przemyślu.

Koronawirus w Polsce

W Polsce trwa stan epidemii wprowadzony z powodu zagrożenia koronawirusem SARS-Cov-2. Do tej pory potwierdzono 49 515 przypadków zakażenia wirusem SARS-Cov-2. 1 774 osób zmarło. Chorobę pokonało dotychczas 35 642 osób, a niemal 103 tysiące objętych jest kwarantanną.

Zobacz też:

Kiedy powrót do szkół? Minister edukacji podał termin

Ministerstwo Zdrowia chce pilnie zaostrzyć przepisy dotyczące zasłaniania ust i nosa. "Nie zwalnia nas z niego praktycznie żadne schorzenie"

680 nowych przypadków koronawirusa - najwięcej od początku epidemii. Skąd ten wzrost?

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Agata Polak

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości