Newsy

Pogoda na weekend: przelotne opady deszczu

Newsy

Aktualizacja:

Na sobotę synoptycy zapowiadają opady deszczu w wielu regionach kraju, pogodnie tylko na południu Polski. Na termometrach od 15 stopni C w Suwałkach do 18 w Rzeszowie. W niedzielę mniej deszczu, ale niższe temperatury.

Jak informuje IMGW, północna i częściowo środkowa Europa znajdzie się w zasięgu płytkich niżów znad Skandynawii, z którymi związane będą układy frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem wyżów z centrami nad Atlantykiem i zachodnią Rosją. Polska znajdzie się na skraju niżu z ośrodkami nad Skandynawią, w strefie pofalowanych frontów atmosferycznych, nasuwających się od zachodu. W drugiej połowie dnia na południowym zachodzie kraju rozbuduje się klin wyżowy. Nad zachodnią Polskę zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie, wschodnia część kraju pozostanie w cieplejszym powietrzu.

Pogoda w sobotę, 10 października 202 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu oraz lokalnymi burzami. Prognozowana wysokość opadów w pasie od Warmii po Opolszczyznę do 15 mm. Pod wieczór w Sudetach deszcz ze śniegiem przechodzący w śnieg. Na wschodzie w godzinach porannych miejscami zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 13 st. C, 14 st. C na północnym zachodzie, około 18 st. C w centrum, do 20 st. C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i południowym zachodzie porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. Na szczytach Sudetów wiatr w porywach do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie rozpogodzenia. Miejscami opady deszczu, zwłaszcza na południu, w centrum i na wschodzie kraju. Na południu opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południowym wschodzie lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od 3 st. C na zachodzie i na wschodnim Pomorzu, około 7 st. C w centrum do 11 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i gdzieniegdzie na południu porywisty, z kierunków zachodnich, początkowo na wschodzie południowy. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h i tam możliwe zawieje śnieżne.

Pogoda na niedzielę, 11 października 2020 r.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu, wschodzie i w centrum okresami opady deszczu. Słabe przelotne opady deszczu również na krańcach północno-zachodnich. Na szczytach Tatr i Sudetów opady śniegu. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Początkowo na Lubelszczyźnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 10 st. C do 13 st. C, w rejonach podgórskich Karpat od 7 st. C do 10 st. C. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich i północnych.

W Sudetach i w Tatrach porywy wiatru do 55 km/h, możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w weekend, 10 i 11 października 2020 r.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

Zobacz też:

GIS ostrzega przed SMS-ami "na koronawirusa". Jak nie dać się oszukać?

Co zrobić, by mieć dobre życie? Garść porad od seniorów: "Trzeba umiejętnie wykorzystywać swoje talenty"

Dzieńdobrobus w Mrozach. Miasto zaprasza na pierwszy festyn archeologiczny

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości