Pogoda

Pogoda na weekend. Czy wichury nadal będą dawać się we znaki?

Pogoda

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
PAP, TVN Meteo
Tobias Ackeborn/Getty ImagesPogoda

Weekend będzie pochmurny, w sobotę można spodziewać się przelotnych opadów deszczu. W niektórych rejonach powieje silny wiatr. Maksymalna temperatura wyniesie 16 st. C. Zdaniem synoptyków, na przejaśnienia mogą liczyć przede wszystkim mieszkańcy Śląska.

Pogoda w sobotę, 23 października 2021 r.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotny deszcz, na wybrzeżu możliwe burze. Prognozowana suma opadów do 15 mm we wschodniej części wybrzeża. Na obszarach podgórskich deszcz ze śniegiem, w górach śnieg. Temperatura minimalna około 1 st. C na Podhalu i kotlinach sudeckich, od 2 st. C do 4 st. C na północy i w centrum do 6 st. C, 7 st. C na południowym zachodzie oraz nad morzem. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, zachodni. W Beskidach porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 90 km/h, wysoko w Sudetach do 120 km/h. W górach wiatr powodował będzie zawieje śnieżne. W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotny deszcz, w rejonie Zalewu Wiślanego prognozowana suma opadów do 10 mm. Na obszarach podgórskich deszcz ze śniegiem, w górach śnieg. Temperatura maksymalna od 6 st. C na północnym wschodzie do 11 st. C na zachodzie i południu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem chwilami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni. W Beskidach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 80 km/h, w Tatrach do 90 km/h.

Pogodna aura zagości tylko na Śląsku. W pozostałych regionach należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy.

Pogoda w sobotę, 23 października 2021 r. w Warszawie

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. C. Wiatr umiarkowany, tylko początkowo dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni.

Prognoza pogody w niedzielę 24 października 2021 r.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Podlasiu do 10 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z zachodu.

Wiatr nie osłabnie, a temperatura jeszcze spadnie. Prognoza na najbliższe dni. Zobacz wideo:

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: PAP, TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Tobias Ackeborn/Getty Images

Pozostałe wiadomości