Newsy

Silny wiatr nad Polską. 4 osoby nie żyją, 18 jest rannych

Newsy

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
TVN 24
Hello Africa/Getty ImagesDrzewo

Bardzo silny wiatr wiał nad Polską. Straż pożarna interweniowała 9,7 tys. razy. Są cztery ofiary śmiertelne, osiemnaście osób zostało rannych.

Ofiary silnej wichury

Wichura przeszła nad Polską w czwartek wieczorem. Do godziny 20:30 strażacy interweniowali 9693 razy.

- Najwięcej w województwach: dolnośląskim 2079, wielkopolskim 1849, kujawsko-pomorskim 1100, zachodniopomorskim 831, lubuskim 784, mazowieckim 779" – przekazała Państwowa Straż Pożarna. - Śmierć poniosły 4, a 18 zostało rannych - dodała.

W województwie dolnośląskim zginęły cztery osoby.

- W wyniku silnego podmuchu wiatru w miejscowości Rusko samochód dostawczy został zepchnięty z drogi i dachował. Jedna osoba zginęła. Z kolei w miejscowości Siechnice na pracownika przewróciła się ściana budowanego domu. Zginął na miejscu - tłumaczył brygadier Karol Kierzkowski. Mężczyzna dodał także, że do trzeciej tragicznej sytuacji doszło we Wrocławiu, gdzie drzewo przewróciło się na samochód osobowy. W wyniku obrażeń zginęły dwie osoby.  

Wiatr przewracał tiry

Na Dolnym Śląsku wiatr przewrócił naczepę ciężarówki – informuje portal TVN24. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 94 w okolicy miejscowości Studnica. Do podobnej sytuacji doszło także na autostradzie A4 na wysokości Chojnic.

- Teraz zgłoszeń jest tak dużo, że strażacy nie są w stanie dojechać do każdego z nich. Mamy około 140 zgłoszeń z powiatu legnickiego związanych z gwałtowną pogodą - przekazał młodszy brygadier Marcin Swenderski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

Wichury nad Polską. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Hello Africa/Getty Images

Pozostałe wiadomości