Pogoda

Pogoda na piątek. Zrobi się chłodniej, miejscami deszcz i burze

Pogoda

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
PAP/IMGW
gettyimages/MassanPHPogoda

W piątek na termometrach od 7 st.C do 11 st.C, lokalnie na południu około 12 st.C. Możliwe przelotne opady, a miejscami burze z gradem. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na 22 października 2021 r.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje rozległy układ niskiego ciśnienia z głównym ośrodkiem nad Morzem Norweskim, tylko południowy zachód oraz południowy wschód kontynentu pozostają w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska jest pod wpływem wspomnianego niżu. Od północnego zachodu przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym napływa chłodna masa powietrza polarnego morskiego, wypierając ciepłą masę powietrza polarnego.

Pogoda w piątek 22 października 2021 r.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy, zachodzie i w centrum oraz lokalnie w Bieszczadach przelotne opady deszczu; na północy miejscami burze, lokalnie z gradem. W szczytowych partiach Sudetów opady śniegu. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na Pomorzu.

Temperatura maksymalna od 7 st.C do 11 st.C, lokalnie na południu około 12 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, nad morzem dość silny i silny, do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór porywy do 100 km/h w Karpatach i do 130 km/h w Sudetach.

Pogoda w Warszawie w piątek 22 października 2021 r.

W nocy w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.

Pogoda na 22.10 i 23-24.10.2021. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło: PAP/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/MassanPH

Pozostałe wiadomości