prognoza pogoody

  prognoza pogoody

  Choć jesteśmy w trakcie zimy, synoptycy przewidują już, jak będzie wyglądała nadchodząca wiosna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej donosi, że luty i maj nie zaskoczą temperaturami, ale marzec i kwiecień mogą być cieplejsze, niż wskazują normy.

  Na 11 stycznia synoptycy zapowiadają pochmurną pogodę z niewielkimi przejaśnieniami głównie na zachodzie kraju. Najchłodniej ma być na wschodzie - tam na termometrach - 3 stopnie C. Sprawdź szczegółową prognozę pogody.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował w poniedziałek, że początek tygodnia będzie stał pod znakiem lekkiej zimy. Od środy przewidywane jest ocieplenie, a od czwartku opady deszczu i silniejszy wiatr. Sprawdź, jaka będzie pogoda na nadchodzący tydzień 10-16 stycznia 2022 roku.

  Jaka będzie pogoda w sobotę, 8 stycznia 2021 r.? Na niebie wystąpi zmienne zachmurzenie. Temperatura maksymalna od -6 do 3 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu.

  W środę w Polsce będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach oraz lokalnie na północy kraju śniegu. Na termometrach od 1 st., 2 st. na północy do 6 st. na południu. Wiatr umiarkowany, na zachodzie miejscami dość silny, nad morzem silny i porywisty. W górach zawieje i zamiecie śnieżne. Odwilż stwarza ryzyko spływu wód opadowo-roztopowych. IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego i drugiego stopnia.

  Jaka będzie pogoda we wtorek, 4 stycznia 2022 r.? Synoptycy zapowiadają deszcz, z lokalnymi przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie od 4 do 10 st. C. Powieje umiarkowany, w górach dość silny wiatr. Jego porywy mogą rozpędzać się do 130 km/h. 

  Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 3 stycznia 2022 r.? Synoptycy zapowiadają pochmurne niebo i opady deszczu. Gdzieniegdzie możliwe są niewielkie przejaśnienia. Temperatura maksymalna sięgnie od 5 do 11 st. C. Wiatr będzie umiarkowany.

  Jaka będzie pogoda w niedzielę, 19 grudnia 2021 r.? W części kraju dzień początkowo upłynie pod znakiem pochmurnej aury ze słabymi opadami deszczu lub śniegu. W godzinach południowych na prognozowane są przejaśnienia. Temperatura od 1 st. C do 7 st. C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. 

  Jaka będzie pogoda w sobotę, 11 grudnia 2021 r.? Według synoptyków sobota upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami będzie sypał śnieg. Termometry pokażą od -3 do 2 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. IMGW ostrzega przed mgłami.

  Jak będzie pogoda w poniedziałek, 15 listopada 2021 r. Dzień będzie pochmurny, ale na niebie pojawią się niewielkie przejaśnienia. Temperatura maksymalna sięgnie od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum, do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Z kierunków wschodnich powieje słaby wiatr.

  Coraz bliżej długiego weekendu i lekkie zmiany w pogodzie. Co prawda idzie cieplejszy wyż, ale nadal odczuwalna temperatura będzie niezbyt sprzyjająca długim spacerom. Należy też uważać na silne mgły, które mogą komplikować życie przede wszystkim kierowcom.

  Synoptycy na sobotę, 30 października, zapowiadają bardzo dobrą pogodę. W większości regionów ma być słonecznie, jedynie w Polsce północno-zachodniej możliwe umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach od 14 stopni C w Suwałkach i Szczecinie do nawet 19 stopni C w Rzeszowie.

  Jaka będzie pogoda w niedzielę, 10 października 2021 r.? Według danych IMGW zachmurzenie będzie małe, po południu na północy i krańcach południowych wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 9 do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.