Pogoda

Będzie bardzo mocno wiało, RCB wysyła alert: "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

Pogoda

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN Meteo
WestWindGraphics/Getty Imageswiatr

Bardzo silny wiatr powieje nad Polską. RCB rozesłało w związku z tym alert do osób przebywających na terenie dwóch województw na północy kraju. Trzeba zabezpieczyć wolno stojące rzeczy, które mogłyby zostać porwane przez porywy i stanowić zagrożenie. Sprawdź, gdzie będzie niebezpiecznie.

Bardzo silny wiatr nad Polską

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert SMS-owy do osób przebywających na terenie województw zachodniopomorskiego i pomorskiego. Jak ostrzegają eksperci, w czwartek i w piątek rano zagrożenie będą stanowić bardzo silne porywy wiatru.

- Uwaga! Dziś, w nocy i jutro rano możliwy silny wiatr (21/22.10). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy - taką wiadomość SMS otrzymali w czwartek rano przebywający na terenie powiatów nadmorskich województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Alert RCB. Co to jest

Alert RCB to SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. Na alert RCB nie trzeba się zapisywać. Osoby, które znajdą się na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej życiu, otrzymają na swój telefon komórkowy krótką wiadomość tekstową (SMS) z informacjami dotyczącymi rodzaju zagrożenia wraz z lokalizacją, a także źródłem ostrzeżenia. Nie ma znaczenia, z którym operatorem zawarliśmy umowę.

Nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego oraz niektórych innych ustaw z 11 czerwca 2018 roku nakłada na wszystkich operatorów obowiązek niezwłocznego wysłania komunikatu do wszystkich użytkowników na określonym przez dyrektora RCB obszarze. Komunikaty są wydawane tylko w wyjątkowych sytuacjach, które realnie mogą zagrażać życiu i zdrowiu człowieka. RCB wysłało alert SMS-owy do osób przebywających na terenie ośmiu województw. Jak ostrzegają eksperci, pojawią się tam burze, ulewy, silny wiatr i opady gradu. Miejscami mogą wystąpić podtopienia.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Pogoda na 21.10.2021, 22-23.10.2021. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: WestWindGraphics/Getty Images

Pozostałe wiadomości