prognoza

  Czy wychodząc z domu, musimy zabrać parasol?

  Jak będą wyglądać najbliższe miesiące?

  Jaka będzie pogoda w poniedziałek 5 września 2022 r.? Lato powoli się kończy, ale to nie oznacza, że razem z nim również słoneczna aura. Jakie temperatury pokażą termometry? Jaka pogoda będzie w Warszawie?

  Jaka będzie pogoda w środę 17 sierpnia 2022 r.? W jednych częściach kraju słonecznie, w innych nadal deszczowo. Gdzieniegdzie wystąpić mogą również burze. Sprawdź prognozę.

  IMGW wydał prognozę zagrożeń pogodowych w kolejnych dniach na terenie całego kraju. Według zapowiedzi, w czwartek i w piątek synoptycy wydadzą ostrzeżenia przed upałem i burzami z gradem. Gdzie mogą pojawić się alerty zapowiadające gwałtowne zmiany pogody?

  Pogoda 16 lipca 2022 r. zapowiada się wyjątkowo kapryśnie. Poprzedzona ochłodzeniem w nocy sobota może przynieść w niektórych regionach Polski przelotne opady.

  Kulminacja ciepła dopiero przed nami

  Wiosenną aurę przeplatać będzie umiarkowane i duże zachmurzenie oraz miejscowe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C na zachodzie.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed przymrozkami, które mają wystąpić we wtorek rano. Synoptycy przewidują, że temperatura przy gruncie może spaść nawet do -8 st. Celsjusza. Alerty obowiązują na terenie 14 województw.

  Jaka będzie pogoda we wtorek, 22 marca 2022 r.? Jak przewidują synoptycy, w niemal całym kraju dzień ma być słoneczny. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 do 16 st. C. Wiatr przeważnie będzie słaby i umiarkowany.

  Ostatnie marcowe wieczory są wyraźnie chłodniejsze, co kontrastuje z wyjątkowym ciepłym lutym. Jak się okazuje, w najbliższych dniach lokalnie w Polsce należy spodziewać się sporego spadku temperatury. Kiedy zrobi się cieplej?

  RCB wydało alert. Co należy robić?

  Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 14 lutego 2022 r.? Według synoptyków w walentynki zachmurzenie ma być małe i umiarkowane. Jak na tę porę roku będzie ciepło, termometry wskażą od 5 do 10 st. C. Wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie.

  Koniec tygodnia przyniesie w Polsce ochłodzenie, ale też więcej słońca i słabszy wiatr. Niewykluczony jest silny mróz, nocami na termometrach nawet -14°C. Sprawdź prognozę pogody na weekend.

  Jaka pogoda będzie w sobotę, 5 lutego 2022 r.? Weekend zacznie się pochmurnie, wietrznie i deszczowo. Termometry pokażą jednak coraz wyższe temperatury. Towarzyszący deszczom śnieg będzie więc szybko topniał.

  W sobotę nad Polską będą dominowały chłodne masy powietrza pochodzenia arktycznego. W ciągu dnia ciśnienie będzie delikatnie rosło. Synoptycy zapowiadają zachmurzenie umiarkowane, a miejscami duże.

  W niedzielę w Polsce będzie pochmurno z przejaśnieniami, większe rozpogodzenia możliwe tylko na południu kraju. Na północy i częściowo na zachodzie pojawią się słabe opady śniegu, przechodzącego w śnieg z deszczem i deszcz. Temperatura od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum, do 4 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu i miejscami w górach dość silny.

  Grudzień w Polsce od samego początku przypomina o swoim zimowym obliczu. W tym tygodniu możemy spodziewać się opadów śniegu, deszczu oraz wysokich mrozów. IMGW wydało ostrzeżenie 1 stopnia.

  W czwartek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Czekają nas przelotne opady deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Termometry wskażą od 5 do 10 st. C. Wiatr umiarkowany, na północy okresami dość silny, w górach porywisty.

  Jaka będzie pogoda?

  "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

  Może wiać do 100 km/h

  Jak informuje IMGW Europa Wschodnia oraz częściowo Północna i Zachodnia są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem słabych wyżów. Wschodnia oraz północno-wschodnia część Polski jest w zasięgu zatoki niżu znad Finlandii, w strefie rozmywającego się frontu chłodnego. Pozostałą część kraju obejmuje słaby obszar podwyższonego ciśnienia. Utrzymuje się nad nami powietrze polarne morskie.

  Z raportów dostarczonych przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Wrocławskiej wynika, że we wrześniu liczba zakażeń koronawirusem może wynieść od 400 do 1000, a pod koniec listopada prawdopodobnie osiągnie nawet ponad 30 tys. Według prognoz w czasie czwartej fali śmiercią jest zagrożonych ponad 40 tys. osób.

  Prognozowanie to działanie mające na celu przewidzenie, zaprojektowanie przyszłego stanu badanego przedmiotu w odniesieniu do stanu historycznego. Metody prognozowania obejmują zaawansowane działania statystyczne i matematyczne. Często wykorzystuje się średnią kroczącą, a także metody naiwne prognozowania.

  W czwartek będzie słonecznie i bardzo ciepło. Temperatura od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30° st. C. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.

  Weekend przyniesie stabilizację, niestety będzie to dość chłodna, niżowa pogoda z opadami mieszanego typu - od przelotnych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, po sam mokry śnieg i krupę śnieżną. Odczucie chłodu będzie dodatkowo wzmagał porywisty wiatr z zachodu i północnego zachodu.

  W czasie trwającej pandemii większość osób zdobywa wiedzę o koronawirusie śledząc przekazy medialne. Zdarzają się jednak jednostki, które same chcą dokładnie analizować wyniki badań ekspertów. Jedną z nich jest 19-letni Michał Rogalski. Stworzył on kompleksową bazę danych na temat epidemii w Polsce.

  Korzystając ze sprzyjającej aury Tomasz Zubilewicz postanowił spędzić sobotni poranek na polu golfowym. Jak sobie poradził? Zobaczcie