prognoza

  prognoza

  W czwartek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Czekają nas przelotne opady deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Termometry wskażą od 5 do 10 st. C. Wiatr umiarkowany, na północy okresami dość silny, w górach porywisty.

  Jak informuje IMGW Europa Wschodnia oraz częściowo Północna i Zachodnia są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem słabych wyżów. Wschodnia oraz północno-wschodnia część Polski jest w zasięgu zatoki niżu znad Finlandii, w strefie rozmywającego się frontu chłodnego. Pozostałą część kraju obejmuje słaby obszar podwyższonego ciśnienia. Utrzymuje się nad nami powietrze polarne morskie.

  Weekend przyniesie stabilizację, niestety będzie to dość chłodna, niżowa pogoda z opadami mieszanego typu - od przelotnych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, po sam mokry śnieg i krupę śnieżną. Odczucie chłodu będzie dodatkowo wzmagał porywisty wiatr z zachodu i północnego zachodu.

  Korzystając ze sprzyjającej aury Tomasz Zubilewicz postanowił spędzić sobotni poranek na polu golfowym. Jak sobie poradził? Zobaczcie

  Naukowcy z Uniwersytetu Hawajskiego w Honolulu prognozują, że zaleje nas fala upałów. Doszli do wniosku, że nawet, jeśli ograniczymy emisję gazów cieplarnianych, to i tak pod koniec tego stulecia zabójcze upały będą zagrażać aż 48 proc. ludzkości. Które części świata są najbardziej narażone na falę upałów? Czy Polska też jest zagrożona? Jak bardzo zmieni się klimat w Polsce? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy prof. Szymona Malinowskiego z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

  Dorota Gardias odwiedziła dziś Stronie Śląskie. Tam na stoku narciarskim spotkała się m.in. ze specjalistą ds. żywienia zwierząt dr. Jackiem Wilczakiem. Jak zimą powinniśmy dbać o nasze zwierzęta? Czy ubranka dla psów to dobry pomysł?

  Bartek Jędrzejak spotkał się z Moto Dolls on Tour czyli paniami, które wybierają się w charytatywną podróż motocyklami po Europie. Na co zbierają pieniądze?

  To już 17. edycja największego, europejskiego turnieju piłkarskiego dla dziewczynek i chłopców o puchar Tymbarku - "Z boiska na stadion". Bartek Jędrzejak wybrał się tam z kamerą Dzień Dobry TVN, by śledzić zmagania młodych sportowców. Udało mu się też porozmawiać z Sebastianem Milą. Jak jego zdaniem takie turnieje wpływają na poziom piłki nożnej w Polsce?

  Niedzielę Palmową Bartek Jędrzejak spędził w Skansenie Łowickim Maurzycach niedaleko Łowicza. Wiecie jak się wyplata tradycyjne, łowickie palmy wielkanocne i co powinno się w takiej plecionce znaleźć? Zobaczcie!

  Dlaczego żywe drzewko jest lepsze niż sztuczne i jak pielęgnować choinkę, żeby została z nami jak najdłużej? Bartek Jędrzejak spotkał się z Anną Malinowską rzecznikiem prasowym Lasów Państwowych.

  Jak wygląda i ile waży złota sztaba warta niemal 2 miliony złotych? Jakie inne ciekawostki można zobaczyć w skarbcu NBP? Ten deszczowy poranek Dorota Gardias postanowiła spędzić w Centrum Pieniądza NBP.

  Dwa razy w miesiącu prezenter pogody Bartek Jędrzejak i ekipa Dzień Dobry TVN będą odwiedzać miejsca, które nam zaproponujecie. Chcemy wspólnie z Wami odkryć Polskę. Dlatego wysyłacie nam e-maile z informacją, jakie miasto/ miejscowość powinniśmy odwiedzić. Do wiadomości dołączcie zdjęcia miejsca, z którego zrealizujemy prognozę pogody... pogodę u Ciebie! Czekamy! :-)

  Maciej Dolega Wybrał się dziś na Zlot Starych Aut na warszawskim Żeraniu. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów motoryzacji! Wybieracie się popatrzeć na auta?

  Jan Krzeptowski-Sabała: "Wiosna w Tatry idzie powoli, tak od dołu, u góry jest jeszcze dużo śniegu i trzeba będzie poczekać, tak do końca maja, żeby zobaczyć świstaki i młode kozice". A Wy, ruszacie już na wiosenny spacer? :)

  Zima wróciła, dlatego Bartek Jędrzejak wybrał się, do Tarnowskich Gór, na spotkanie z morsami. Tym razem "wielkie morsowanie" odbyło się w dość nietypowych warunkach ... w kopalni!

  Paulina Wilkiewicz postanowiła sprawdzić jakie warunki pogodowe panują na plaży we Władysławowie! Czy można się tam opalać czy w grę wchodzą jedynie sporty wodne? Jak wygląda pogoda w pozostałych częściach kraju? Zobaczcie!

  Co prezenter pogody Bartek Jędrzejak robił w Wolsztynie. Dlaczego to miejsce przyciąga turystów z całego świata? Kim jest Pan Howard? I czy w tym tygodniu czeka nas piękna, wiosenna aura?