Znamy prognozy na wakacje. To może być wyjątkowe lato

Pogoda na wakacje
Źródło: Dzień Dobry TVN
Egzotyczne wakacje? Pamiętaj o szczepieniach
Egzotyczne wakacje? Pamiętaj o szczepieniach
Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?
Zaplanuj wakacje dziecka w przedszkolu
Zaplanuj wakacje dziecka w przedszkolu
Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Front blond - trend lata 2022
Front blond - trend lata 2022
Zadbaj o swoje stopy na lato
Zadbaj o swoje stopy na lato
Makijaż na lato
Makijaż na lato
Choć do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, to już teraz warto się zastanowić nad wyborem kierunku. Część z nas zdecyduje się spędzić urlop w kraju. Czy pogoda stanie na wysokości zadania i czeka nas piękne lato? Zdaniem części ekspertów może być wyjątkowo upalnie.

Pogoda na wakacje 2024. Jaki będzie lipiec?

Pierwsze prognozy długoterminowe na lipiec pokazują, że pierwszy miesiąc wakacji będzie bardzo ciepły. Szacuje się, że słupki rtęci na termometrach pokażą wyższe wartości niż zazwyczaj oglądamy w lipcu.

Zdaniem meteorologów możemy się spodziewać wielu dni, w których temperatury znacznie przekroczą 30 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być zwłaszcza w centralnej i południowej części naszego kraju. Co do opadów deszczu - nie powinno być więcej niż normalnie o tej porze roku.

Pogoda na wakacje 2024. Jaka aura będzie w sierpniu?

Sierpień - choć zazwyczaj uznawany jest za ten chłodniejszy wakacyjny miesiąc - w tym roku nie będzie się wiele różnił od swojego poprzednika. Synoptycy wskazują, że będzie równie gorący co lipiec. Na termometrach zobaczymy wartości powyżej normy.

W przypadku opadów - w sierpniu również nie będzie ich zbyt wiele. Meteorolodzy są zdania, że ilość deszczu, która spadanie w sierpniu, powinna mieścić się w normie dla tego miesiąca.

Warto dodać, że równie ciepłe co dni, mają być również noce. Zdaniem synoptyków czeka nas wiele takich nocy, w których temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza. Taka temperatura nie sprzyja regeneracji i może sprawić, że dla niektórych z nas noce będą bardzo trudne.

Pogoda na wrzesień 2024. Jaki będzie?

Zupełnie inaczej zapowiada się - dla niektórych jeszcze wakacyjny - wrzesień. Meteorolodzy są zdania, że wrzesień nie przyniesie nam żadnych niespodzianek. Zarówno temperatury, jak i opady mają znajdować się w granicach normy dla tego miesiąca.

.Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: dziennik.pl

Źródło zdjęcia głównego: Hinterhaus Productions/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?