Pogoda

Pogoda w piątek - ciepło i słonecznie. Jaka będzie temperatura?

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Jola
Marat
Źródło:
PAP, x-news
LeManna/Getty Images Jesień

Synoptycy zapowiadają bardzo pogodny dzień. Na termometrach od 14 stopni C na Pomorzu Zachodnim przez 16 stopni C w centrum i na Dolnym Śląsku do 17 stopni C na południowym wschodzie kraju. Sprawdź szczegóły prognozy pogody.

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominuje wyż z centrum nad Rumunią, a północno-zachodnia część kontynentu znajduje się w zasięgu niżu z ośrodkami nad Atlantykiem. Pogodę w Polsce kształtuje wspomniany wyż. Napływa do nas ciepła i sucha masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie się wahać.

Pogoda w piątek, 21 października 2021 r.

W nocy z czwartku na piątek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. W rejonach występowania mgły możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od 2 st. na południowym wschodzie, Ziemi Lubuskiej i Górnym Śląsku, około 6 st. w centrum, do 9 st. w Helu; chłodniej jedynie na Przedgórzu Sudeckim i gdzieniegdzie w Małopolsce, tam około 1 st. Na zachodzie lokalnie przygruntowe przymrozki do -1 st. Wiatr słaby, na północy kraju umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda na 29.10 i 4-kolejne dni 30.10-2.11.2021
Pogoda na 29.10 i 4-kolejne dni 30.10-2.11.2021
x-news

W piątek zachmurzenie małe. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do około 400 metrów. Temperatura maksymalna od 13 do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie na Opolszczyźnie okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie w piątek, 29 października 2021 r.

W nocy z czwartku na piątek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Nad ranem lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna około 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W piątek w stolicy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Zobacz także:

Autor:Jola Marat

Źródło: PAP, x-news

Źródło zdjęcia głównego: LeManna/Getty Images

Pozostałe wiadomości