Newsy

Piotr Świąc nie żyje. Dziennikarz zginął w wypadku

Newsy

Sebastian Condrea/Getty Images

Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz TVP, zginął w wypadku samochodowym. Miał 54 lata. Do tragedii doszło w nocy na drodze krajowej nr 20 w Borczu (Pomorskie).

Piotr Świąc nie żyje

Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz TVP zginął w wypadku samochodowym na drodze krajowej nr 20 w Borczu (Pomorskie). Zmarł w piątek w nocy.

- Doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu - czytamy w komunikacje opublikowanym przez TVP3 Gdańsk w mediach społecznościowych.

- Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie 'Panoramy' było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc - poinformowała TVP3 Gdańsk w mediach społecznościowych.

Jak dowiedziała się PAP w sobotę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, według wstępnych ustaleń policji 23-latek, mieszkaniec powiatu kartuskiego kierujący renault w kierunku Żukowa z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem, którym kierował 54-letni Piotr Świąc.

Piotr Świąc zginął w wypadku

Piotr Świąc w latach 1994–2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Prowadził też "Wiadomości" w TVP1 i poranne pasmo w TVP Info. Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy "Panorama", "Forum Panoramy" i "Forum Gospodarcze").

Piotr Świąc miał 54 lata. W piątek prowadził wieczorne wydanie "Panoramy" w TVP3 Gdańsk.

Więcej informacji na TVN24.

Ofiary wypadków drogowych. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Żona Marcina Prokopa cierpiała na nerwicę. Jak poradziła sobie z chorobą?

Walczymy o zdrowie psychiczne najmłodszych. Przekaż 1 proc. podatku na budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży

Utrata wzroku nie musi być przeszkodą w spełnianiu marzeń. "Ja tylko nie widzę"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN24/PAP

Pozostałe wiadomości