Gwiazdy

Żona Marcina Prokopa cierpiała na nerwicę. Jak poradziła sobie z chorobą?

Marcin Prokop

Kamil Piklikiewicz/East News

Gwiazdy

Żona Marcina Prokopa cierpiała na nerwicę. Jak poradziła sobie z chorobą?

Marcin Prokop

Kamil Piklikiewicz/East News

Marcin Prokop od początku kariery bardzo dba o prywatność swojej rodziny. Jego żona Maria Prażuch-Prokop nie udziela się w mediach. Teraz jednak zrobiła wyjątek i opowiedziała o tym, jak zmagała się z nerwicą napadowo-lękową. Przekazała też kilka wskazówek dla osób, które cierpią na tę chorobę. 

Maria Prażuch-Prokop o nerwicy 

Żona prowadzącego Dzień Dobry TVN Marcina Prokopa kojarzona jest głównie z jogą, którą nie tylko praktykuje, ale także naucza zawodowo. Niedawno zwierzyła się z choroby, która swego czasu bardzo utrudniała jej życie. Maria Prażuch-Prokop zmagała się z nerwicą napadowo-lękową. W walce z nią bardzo pomogło jej ćwiczenie jogi i świadome oddychanie. Ale nie tylko. 

- Jestem ostatnią osobą, która mówiłaby, że jeśli masz depresję, nerwicę - idź na jogę czy na medytację. Nie, idź do lekarza i jeśli chorobę trzeba podleczyć, to zacznij brać przepisane lekarstwa. Praktyka jogi czy oddechu może być później sposobem, takim mostem, żeby wrócić do zdrowia (...). Dla mnie to są praktyki wspomagające, takie dobre kotwice, ale nie powinny być traktowane jako główne lekarstwo - wyjaśniała w rozmowie z portalem MamaDu.pl. 

Instruktorka jogi wyznała też, że sama korzystała z farmakologii.

- Joga i medytacja dała mi to, że gdy już trochę podleczyłam się farmakologicznie, to wiedziałam, że jestem w stanie sama sobie pomóc. Miałam narzędzia, by radzić sobie, gdy przychodził gorszy okres - spadek nastroju czy większy stres - opowiadała Maria Prażuch-Prokop. 

Niestety, nie zawsze mogła liczyć na wsparcie wszystkich osób ze swojego otoczenia. 

- Po kilku miesiącach mój szef odszedł na emeryturę, a zastąpiła go polska szefowa. Szybko pożałowałam, że powiedziałam jej o moich problemach ze zdrowiem, bo przy najbliższej okazji wykorzystała to przeciwko mnie - zwierzyła się żona Marcina Prokopa.

Marcin Prokop i Maria Prażuch-Prokop

Marcin Prokop i Maria Prażuch-Prokop są 10 lat po ślubie. Dziennikarza i jego ukochaną tylko kilka razy mogliśmy zobaczyć razem, ponieważ nie udzielają się wspólnie w mediach. Para pobrała się w tajemnicy podczas wakacji w Portugalii w 2011 r. Owocem ich związku jest 15-letnia córka Zofia.

Kim jest Maria Prażuch-Prokop?

Żona Marcina Prokopa zawodowo zajmuje się uprawianiem jogi. Żona prezentera Dzień Dobry TVN związana jest z jedną z warszawskich szkół. Kobieta przez wiele lat mieszkała w USA, a gdy przyjechała do Polski, zakochała się w Marcinie i postanowiła nie wracać za ocean.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Dorota Wellman już od 20 lat pracuje z Marcinem Prokopem. "Powinniśmy dostać medal kartofla"

Co sądzisz o tym artykule?
62
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0