Newsy

Polka oskarża Weinsteina o molestowanie. Była modelka wniosła pozew do sądu w USA

Newsy

Aktualizacja:
Dzien Dobry TVNTOMASZ URBANEK/ East News

Kolejna kobieta oskarża hollywoodzkiego producenta o molestowanie seksualne. Tym razem Kaja Fuez Sokoła, była modelka, wniosła indywidualny pozew przeciwko Weinsteinowi.

Kaja Sokoła oskarża Weinsteina o molestowanie

Kaja Sokoła w pozwie zbiorowym przeciwko Weinsteinowi występowała jako „Jane Doe” (pseudonim używany w Stanach jako określenie kobiety o ukrytej tożsamości), teraz usuwa się z niego i upublicznia - czytamy w The Guardian. Kaja Fuez Sokoła, wzniosła pozew do sądu na Manhattanie przeciwko Harveyowi Weinsteinowi. Była modelka oskarża producenta z Hollywood o molestowanie, którego miał się dopuścić w 2002 roku, gdy pochodząca z Wrocławia Kaja miała 16 lat. Pozew ma być reakcją na doniesienia, że Weinstein i jego były zarząd studia filmowego osiągnęli szeroko zakrojoną ugodę, która obejmuje łącznie 25 milionów dolarów dla ponad dwudziestu aktorek i byłych pracowników, którzy utrzymują, że Weinstein nękał ich seksualnie.

Harvey Weinstein idzie na ugodę ze swoimi ofiarami

Harvey Weinstein jest bliski porozumienia się ze swoimi ofiarami. Producent ma zawrzeć z nimi ugodę opiewającą na 25 mln dolarów. Kwota miałaby zostać rozdzielona na ok. 30 kobiet zgadzających się na taką formę zadośćuczynienia. Obie strony muszą jeszcze podpisać dokument, zaś sąd zatwierdzić go. Pieniądze zostałyby wypłacone przez ubezpieczyciela wytwórni Weinsteina. Afera z nim rozpoczęła się w 2017 roku. Producent jest oskarżany o liczne molestowania i napaści seksualne.

>>> Zobacz film: Harvey Weinstein bliski porozumienia się ze swoimi ofiarami. Ugoda opiewa na 25 mln dolarów

Proces Weinsteina

Weinstein został oskarżony o napaści seksualne. 6 stycznia w sądzie stanowym w Nowym Jorku ma się rozpocząć proces karny. Weinstein nie przyznaje się do winy, zdecydowanie zaprzeczył wszelkim zarzutom seksualnym ze strony swoich oskarżycieli.

>>> Zobacz też: Ellen DeGeneres była molestowana! "Ojczym dotykał moich piersi. Chciał sprawdzić, czy nie mam raka"

Kaja Sokoła: „Wspomnienie molestowania seksualnego jest jak blizna po oparzeniu, ale niewidoczna, bo jest na psychice”

Jak donosi The Guardian, Kaja złożyła nowy pozew i oskarża Weinsteina o molestowanie seksualne, którego miał się dopuścić w 2002 r. Sokoła w pozwie opisuje, że Weinstein obiecał zabrać ją na lunch do Nowego Jorku, aby omówić jej karierę, ale zamiast tego zabrał ją do swojego mieszkania. Na miejscu miał się dopuścić „agresywnego i groźnego żądania seksu” i „poinstruował, aby zdjęła ubranie”, zmusił do dotknięcia jego penisa, podczas gdy on „dotykał jej piersi” pomimo jej protestów - czytamy w The Gusardian.

Przez Harveya Weinsteina zrezygnowałam z marzeń o aktorstwie

- wyznała Kaja Sokoła.

>>> Zobacz też:

Nie tylko fizyczna i psychiczna. Jak się bronić przed przemocą ekonomiczną?

Placido Domingo oskarżony o molestowanie. Śpiewak wydał oświadczenie

Molestowanie seksualne dzieci. Jak je rozpoznać?

Autor: Jola Marat

Źródło: x-news| The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości