Newsy

17-letni motocyklista potrącił dwie nastolatki. Jedna z nich nie żyje

Newsy

x-news

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek, 16 lipca w godzinach wieczornych. Podróżujący z rówieśniczką 17-letni motocyklista wjechał jednośladem w siedzące na ławce nastolatki. W wyniku zdarzenia jedna z dziewcząt zmarła mimo podjętej reanimacji, druga trafiła w ciężkim stanie do szpitala.

Motocyklista wjechał w nastolatki

Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem w pow. ostrowskim. 17-letni motocyklista wjechał w dwie 17-latki, które siedziały na ławce przy kapliczce. Jedna z dziewcząt zmarła, druga w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Wypadek wydarzył się w piątek ok. godz. 22.00 na lokalnej drodze w miejscowości Trynosy Osiedle (gm. Wąsewo) – poinformował PAP w sobotę st. asp. Norbert Cibor z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

17-letni motocyklista spowodował wypadek

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 17-latek jechał motocyklem wraz z 17-letnią dziewczyną. "Na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w dwie 17-latki, które siedziały na ławce przy kapliczce. Jedna z nich, mimo podjętej reanimacji, zmarła. Druga w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala" – przekazał Cibor.

Motocyklista i jadąca z nim dziewczyna zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Od 17-latka została pobrana krew pod kątem zawartości alkoholu i innych środków odurzających.

Wszyscy uczestnicy wypadku to mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Zobacz także:

Policja ujawniła, ile wypadków powodują pijani kierowcy. Statystyki są niepokojące

Droga ekspresowa S1 od ponad 30 lat jest przekleństwem dla mieszkańców. "Musimy umierać powoli przy tym hałasie"

Policjantka w cywilu uratowała dławiące się dziecko. Było o krok od tragedii

Zobacz wideo: Uwaga! TVN: Uderzył w nią pijany motocyklista bez prawa jazdy. Prokurator obwinia ją za wypadek

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości