Newsy

Leszek Benke nie żyje. Aktor był znany z ról serialowych i filmowych

Newsy

Towfiqu Photography / Getty ImagesAntoni Gucwiński nie żyje

Nie żyje Leszek Benke. Znany aktor zmarł we własnej leśniczówce w Woli Rudnickiej w gminie Ostrówek. Ceniony artysta miał 69 lat.

Leszek Benke nie żyje

O śmierci aktora poinformowały "Kulisy Powiatu". Leszek Benke zmarł 22 lipca 2021 r. w Woli Rudnickiej. Artysta występował na deskach teatrów w Łodzi, a także w serialach i produkcjach filmowych. Na stałe mieszkał w Krakowie, ale każdą wolną chwilę spędzał w rodzinnych stronach w okolicy Wielunia. Często angażował się w liczne projekty kulturalne i sam w nich występował.

Leszek Benke - pożegnanie aktora

- Aktor urodził się w Kopydłowie w 1952 r., zmarł 22 lipca w swojej leśniczówce w Woli Rudlickiej. Widzowie pokochali go za rolę komendanta OSP, którego grał w "Spotkaniach z balladą" - napisały "Kulisy Powiatu" na facebookowym profilu.

Aktora żegnają znajomi i sąsiedzi. Pod wpisem składają kondolencje oraz wspominają zmarłego. "Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.... Wielka strata dla nas... Będzie nam Pana brakować... Za wcześnie Panie Leszku...", "Spoczywaj w pokoju, zostaną wspomnienia", "Znałem Leszka. Biegaliśmy po korytarzach liceum", "Wyrazy współczucia dla rodziny. Spoczywaj w pokoju".

Zobacz także:

Zobacz wideo: Wspomnienie Aliny Janowskiej

Autor: Jola Marat

Źródło: Kulisy powiatu/fakt.pl

Źródło zdjęcia głównego: Towfiqu Photography / Getty Images

Pozostałe wiadomości