Rozrywka

Timothée Chalamet w najnowszym zwiastunie filmu "Diune". To uczta dla fanów science fiction

Timothée Chalamet

x-news

Rozrywka

Timothée Chalamet w najnowszym zwiastunie filmu "Diune". To uczta dla fanów science fiction

Timothée Chalamet

x-news

Film "Diuna" powraca w nowej odsłonie. Po dobrze znanej produkcji z 1984 roku przyszedł czas na remake, w którym w głównych rolach wystąpili m.in. Timothée Chalamet, Zendaya czy Jason Momoa. Zobaczcie ten niezwykły zwiastun!

Inspiracja filmowa, czyli powieść "Diuna"

Powieść science fiction napisana przez Franka Herberta odniosła spektakularny sukces już w latach 60. Wówczas sprzedano ją na całym świecie w ponad 20 milionach egzemplarzy. To ona stała się inspiracją do realizacji filmu "Diuna", który ujrzał światło dzienne już w 1984 roku. Teraz Denis Villeneuve podjął się realizacji remake'u, starając się pokazać wydarzenia w nowy sposób.

Przedstawiona historia przenosi nas do roku 10991, kiedy planeta Arrakis (zwana także Diuną) jest jedynym znanym we wszechświecie źródłem przyprawy - substancji, która przedłuża życie, poszerza świadomość, a także pozwala podróżować w przestrzeni i czasie. Z rozkazu imperatora Shaddama IV Diuna zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów. Wówczas na planetę przybywa książę Leto Atryda (Oscar Isaac), lady Jessika (Rebecca Ferguson) oraz ich syn, Paul (Timothée Chalamet). Niestety ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać tak łatwo planety swoim wrogom. Młody książę jest zmuszony uciec w głąb pustyni, by uchronić się przed śmiercią z rąk zamachowców.

Zwiastun filmu "Dune" - kiedy premiera?

"Diuna" miała być jedną z największych wydarzeń filmowych minionego roku, jej premiera została jednak przełożona z grudnia na 22 października 2021 roku. Produkcja wówczas pojawi się w kinach, oraz na platformie VOD.

Od pieczołowicie przygotowanych kostiumów, aż po eleganckie i futurystyczne statki kosmiczne, wszystko wygląda tu bardzo... naturalnie. Mieszanina styli co prawda powoduje czasem konfuzję, ale to jest zgodne z duchem oryginału - stwierdził Piotr Grabiec z "Spider's Web".

Zobaczcie ten niezwykły zwiastun!

Zobacz także:

Zobacz wideo: Ta posiadłość to marzenie każdego fana "Gwiezdnych wojen"

cover video/x-news

Co sądzisz o tym artykule?
68
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0