Newsy

"Lady Gucci: Historia czarnej wdowy". Opowieść o namiętności i morderstwie już na Player.pl

Newsy

Lady Gucci.jpg

Zabójstwo Maurizio Gucci w 1995 roku wstrząsnęło nie tylko Włochami, ale całym światem. Biznesman i szef jednego z największych domów mody na świecie został zastrzelony w Mediolanie. Śledztwo w sprawie trwało ponad 2 lata i zakończyło się szokującym wynikiem. To Patrizia Reggiani zleciła zabójstwo męża. Dlaczego? Opowiada o tym w najnowszym dokumencie discovery+ Originals.

Patrizia Reggiani: historia najsłynniejszej czarnej wdowy na świecie

Po niemal 20 latach spędzonych w więzieniu, wdowa po Maurizio Gucci wraca do życia na wolności. Twórcy dokumentu o zbrodni, która wstrząsnęła światem mody dotarli do żony współtwórcy imperium Gucci i razem z nią stworzyli wyjątkowy film o tym, co pchnęło ją do tak szokującego posunięcia, ale też o tym, jak to się stało, że związała się z włoskim potentatem modowym.

Dlaczego Lady Gucci zleciła zabójstwo męża?

W trakcie realizacji zdjęć twórcy dokumentu rozmawiali nie tylko z osławioną Lady Gucci, ale także z jej przyjaciółmi. Te rozmowy stawiają wydarzenia z 1995 roku w zupełnie nowym świetle. Wraz ze zdradą męża cały świat Patrizi legł w gruzach.

Ekskluzywne życie, jakie wiodła będąc żoną Maurizio Gucci skończyło się razem z decyzją jej męża o rozstaniu. Kiedy dowiedziała się, że jest zdradzana, a już niebawem zostanie też pozbawiona majątku, była zrozpaczona. Czy właśnie wtedy postanowiła, że zabije męża? Na to pytanie odpowiada w dokumencie "Lady Gucci: Historia czarnej wdowy" dostępnym na platformie Player.pl.

Zobacz wideo: Lady Gucci: Historia czarnej wdowy

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości