Newsy

Wypadek w szpitalu w Kępnie. Noworodek spadł ze stolika

Newsy

Autor:
Justyna
Piąsta
noworodek

Do niepokojącego zdarzenia doszło w szpitalu w Kępnie. Nowo narodzone dziecko podczas odcinania pępowiny miało spaść na twarde podłoże. Placówka medyczna wydała oświadczenie, w którym przeprosiła rodziców. Jaki jest stan noworodka?

Wypadek w szpitalu w Kępnie

31 października w szpitalu w Kępnie, w województwie wielkopolskim, poród siłami natury zakończył się niebezpiecznym wypadkiem. Położne odłożyły noworodka na stolik, by odciąć pępowinę. Wówczas matka dziecka miała się poruszyć, pociągając za sobą dziecko. Następnie maluch miał spaść i uderzyć w twardą nawierzchnię.

O sprawie zaczęły się rozpisywać lokalne media. W odpowiedzi na te doniesienia szpital w Kępnie wydał oświadczenie, pod którym podpisał się zastępca dyrektora placówki ds. medycznych lek. Zbigniew Bera.

- W dniu 31. 10. 2022 r. w czasie porodu siłami natury, doszło do urazu okołoporodowego u noworodka. Zaprzeczamy jednak, że doszło do upadku dziecka z dużej wysokości i sugerowaniu, jakoby upadło na podłogę - napisano w komunikacie.

Noworodek spadł ze stolika - oświadczenie szpitala

Niezwłocznie po zdarzeniu przetransportowano dziecko do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim na oddział neonatologiczny w celu dalszej diagnostyki. Szpital w Kępnie zaświadcza, że jest w stałym kontakcie z tą placówką.

- Stan dziecka jest stabilny - czytamy w oświadczeniu. - Przepraszamy Rodziców Noworodka, że tego typu zdarzenie miało miejsce i wierzymy, że sytuacja zakończy się dla Nich pomyślnie - podkreślono.

Więcej informacji na ten temat można przeczytać na stronie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Mayte Torres/Getty Images

Pozostałe wiadomości