Newsy

Bartek Jędrzejak szukał imienia dla małej wielbłądzicy w gdańskim ZOO. Jakie propozycje przesłali widzowie Dzień Dobry TVN?

Newsy

Bartek Jędrzejak odwiedził dziś gdańskie ZOO, w którym miesiąc temu wielbłądzica Warszawka została mamą. Przez cały dzień razem z widzami Dzień Dobry TVN poszukiwaliśmy idealnego imienia dla małej wielbłądzicy. Która propozycja wygrała?

Nowa mieszkanka gdańskiego ZOO

Już od 8:00 na naszym Facebooku podawaliście swoje propozycje imienia dla wielbłądziej dziewczyny, która niedawno przyszła na świat. Pochodząca z warszawskiego ogrodu zoologicznego Warszawka nie odstępuje swojej małej na krok. Opiekun deklaruje, że młoda wielbłądzica jest bardzo grzeczna i trochę strachliwa. Na razie przebywa na wydzielonym wybiegu tak, żeby spokojnie i powoli zapoznawać się z całym stadem. Wielbłądzie mamy są wyjątkowo opiekuńcze, bo swoimi młodymi zajmują się nawet przez rok.

Szukamy imienia dla małej wielbłądzicy

W trakcie trwania programu dostaliśmy od Was ponad 1000 różnych imion, wybór nie był zatem prosty. Wśród Waszych komentarzy p ojawiały się bardzo ciekawe propozycje, zdecydowanie warte rozważenia:

  • Wawa ( jeśli ma być symbol ) a Wrotka, bo coś czuję, że mała się rozkręci i będzie z nią bardzo wesoło w zoo ? Jakkolwiek - byle zdrowa.
  • Zo jest w Oliwie Skoro nie może być imię na "O" to może anagram słowa oliwa czyli WIOLA
  • Ja proponuję wuzetka bo jest taka słodka, a również wiąże się z Warszawą trasa w-z
  • Wisława - Wisła płynie przez Warszawę i Gdańsk i sława przynosi sławę, że urodziła się w polski zoo

- to tylko niektóre z propozycji, które spełniały warunek postawiony przez opiekunów malucha- imię musiało zaczynać się na literę W, tak jak imię jej Mamy.

Widzowie TVN wybrali imię dla malej wielbłądzicy

Po burzliwych debatach i przejrzeniu setek maili i komentarzy decyzja w końcu zapadła, choć nie była łatwa. Pracownicy gdańskiego ZOO wzięli pod uwagę wszystkie propozycje , jednak ta, która najbardziej przypadła im do gustu to Wisełka i tak właśnie zdecydowali się nazwać małą. Imię świetnie nawiązuje do pochodzenia malucha - Wisełka , bo tak jak rzekła i wielbłądzica łączy Warszawę i Gdańsk.

Zobacz więcej:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Katarzyna Lackowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości