ZOO

  ZOO

  Wilk Aureliusz trafił pod skrzydła poznańskiego o zoo. Zwierzę zostało odłowione przez pracowników ogrodu wspieranych przez funkcjonariuszy policji. Teraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska chce postawić zarzuty dyrektorce ogrodu. Powodem mają być niedopełnione formalności.

  Wszystko wskazuje na to, że niedługo w Łodzi będzie prawdziwie tropikalny klimat. To tutaj powstaje właśnie orientarium - przyszła chluba miejskiego ogrodu zoologicznego. Jakie zwierzęta zamieszkają w kompleksie i kiedy będzie można go zwiedzać?

  We wrocławskim ogrodzie zoologicznym od miesiąca trwa świętowanie narodzin nowego członka rodziny koczkodanów. Dlaczego jest to tak ważne wydarzenie? Bo zwierzęta te są wyjątkowe. Opowiedział nam o nich miłośnik fauny, 10-letni Ziemowit Wiktorski.

  Waży zaledwie 2 kilogramy, nazywa się Arnold i można go zobaczyć w warszawskim zoo. Myszojeleń, czyli kanczyl jawajski, trafił do Polski z ogrodu zoologicznego w szwajcarskim Bernie. To jeden z najmniejszych ssaków kopytnych na świecie. Jego poszukiwania trwały 30 lat, w jego odnalezieniu pomogli Polacy.

  Niedawno w warszawskim zoo przyszedł na świat nosorożec. Jakie imię dostał malec? "Pana noska" i jego mamę odwiedził prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.

  W poznańskim Ogrodzie Zoologicznym nawiązała si przyjaźń, która wykracza poza wszelkie schematy :) Niedźwiadek Cisna zaprzyjaźnił się z... psem Barim! Zwierzaki spędzają ze sobą 24 h. Razem śpią, razem się bawią. Jak doszło do tej przyjaźni? O potrzebie bliskości niedźwiadka i psa z dyrektor Zoo Ewą Zgrabczyńską rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  O dzisiejszej pogodzie Bartek Jędrzejak opowiada z Krakowa, a dokładnie z tamtejszego Ogrodu Zoologicznego. Krakowskie Zoo przeżywa aktualnie prawdziwe baby boom. W ostatnim czasie na świat przyszło tam aż 30 maluchów! Zazwyczaj zwierzęta same opukują się swoim potomstwem, ale w niektórych przypadkach to pracownicy Zoo muszą przejąć opiekę nad maleństwami. Rozród zwierząt w Zoo jest też ściśle kontrolowany. Dlaczego?

  O dzisiejszej pogodzie Maciej Dolega opowiada z wrocławskiego Zoo, a dokładnie z afrykarium. To tu 3 marca na świat przyszła samica manata. To niezwykle rzadka sytuacja, ponieważ w całej Europie, w ogrodach zoologicznych znajduje się tylko 36 manatów, z czego 21 to samce. Jaką masę osiąga dorosły osobnik? Czym żywią się manaty? I czy wiedzieliście, że manaty są spokrewnione ze słoniami?

  Ogród zoologiczny w Bydgoszczy prosi o przynoszenie zabawek. Jakich? Co pracownicy zoo zamierzają z nimi zrobić? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Słynny prognosta z Pensylwanii - świstak Phil - za pomocą swojego cienia zapowiada przybliżony termin przyjścia wiosny. W poznańskim zoo nadejście wiosny prognozuje... skunks. Jak się zachowuje, kiedy czuje, że kończy się zima? Skunksa odwiedził prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.