O tym, jak wygląda codzienność jej pasiastych podopiecznych, opowiedziała opiekunka zwierzaków.
Sanah to niezaprzeczalnie jedna z najbardziej utalentowanych artystek młodego pokolenia. Gwiazda słynie nie tylko z poruszających utworów, które niemal od razu stają się hitami, ale także z pięknego głosu i charyzmy scenicznej. Okazuje się, że wokalistka ma także dobre serce - postanowiła bowiem adoptować zwierzaka. O decyzji sanah poinformowała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
Ogród zoologiczny w Myślęcinku jak co roku zbiera żołędzie dla swoich podopiecznych. Dominika Gulda, asystentka naukowa zwierzęcego azylu opowiedziała w Dzień Dobry TVN o leśnych przysmakach dzikich zwierząt. W jaki sposób można wspomóc bydgoski ogród?
Końcówka wakacji to doskonała okazja, aby wybrać do zoo. Ogrodem, który zasługuje na szczególną uwagę jest Zoo Borysew. Jakie zwierzęta ma pod opieką? Jakie atrakcje oferuje zwiedzającym? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Ireneusz Dąbrowski i Michał Krause są opiekunami zwierząt w Orientarium w Łodzi. O swojej pracy i miłości do podopiecznych opowiedzieli w materiale Dzień Dobry Wakacje.
Gdzie warto wybrać się na spacer?
Wraz z kamerami Dzień Dobry TVN zajrzeliśmy do Orientarium w Łodzi.
Reporter Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak odwiedził ten najnowocześniejszy ogród zoologiczny w Europie, by przedstawić widzom programu prognozę pogody, a także sprawdzić jakie atrakcje czekają w ZOO na wielbicieli zwierząt.
W Borysewie niedaleko Łodzi Tomasz Zubilewicz odwiedził ogród zoologiczny. To wyjątkowe miejsce nie tylko na mapie Polski ale i świata. Mieszka w nim 10 proc. populacji białych lwów. Co jeszcze czeka od odwiedzających to magiczne miejsce?
Zebra Adi i osioł somalijski Fifi nie mogą bez siebie żyć. Jak to się stało? Żeby to sprawdzić, udaliśmy się z kamerą Dzień Dobry TVN do miejsca, gdzie na co dzień mieszkają. Tamara Samsonowicz, dyrektorka Ogrodu Zoologicznego w Bydgoszczy i asystentka naukowa Dominika Gulda opowiedziały, jak wygląda codzienność zwierząt, które w naturalnym środowisku nigdy nie zwróciłyby na siebie uwagi.
"Wspaniały moment". Nagranie podbija sieć.
Wizyta w ogrodzie zoologicznym to nie lada atrakcja dla całej rodziny. Warto jednak pamiętać o tym, że w większości takich obiektów zabrania się dokarmiania zwierząt. Złamanie zakazu wiąże się ze sporym ryzykiem. Przekonał się o tym chłopiec, który podczas spaceru pomiędzy wybiegami zapragnął zaserwować posiłek żyrafie.
Poznański ogród zoologiczny nie ustaje w niesieniu pomocy zwierzętom z Ukrainy. W marcu wielkopolska placówka przyjęła pod swój dach kilka tygrysów. Pod koniec października dołączyły do nich cztery lwiątka i mały lampart.
Poznańskie Zoo zaangażowało się w ewakuację zwierząt, które przez wiele miesięcy pozostawały w objętej wojną Ukrainie. Do wielkopolskiej placówki dotarł transport z czterema dorosłymi lwami, niedźwiedziem himalajskim, małym lampartem i czterema lwiątkami. Powitanie nowych mieszkańców ogrodu zostało uwiecznione na wyjątkowym nagraniu.
Jakie zwierzęta można zobaczyć?
Przez rosyjską inwazję na Ukrainę cierpią nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. Tym dzikim, które jeszcze do niedawna mieszkały w kijowskim zoo, zdecydował się pomóc ogród zoologiczny w Poznaniu. Jakie zwierzęta już do niego trafiły? Które przyjadą niebawem? Czego potrzebują? O tym Bartek Jędrzejak rozmawiał z Małgorzatą Chodyłą, rzeczniczką poznańskiego zoo.
Walentynkowy pomysł brytyjskiego zoo.
Jakiej płci jest maluch?
W ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu w ostatnim czasie pojawiło się wiele maluchów. Na świat przyszły m.in. pantery śnieżne, kapibary, foczki i bantengi azjatyckie, czyli najrzadsze krowy świata. Czym mogą zaskoczyć odwiedzających?
To prawdziwa gratka dla tych, którzy marzą o pracy w otoczeniu natury i zwierząt. Nawet tych naprawdę dużych. Warszawskie zoo poszukuje pracowników, którzy zajmą się opieką nad mieszkańcami ogrodu. Jakie wymagania należy spełnić, aby pracować w zoo?
Wiosna w pełni zawitała do łódzkiego zoo. To właśnie stamtąd Tomasz Zubilewicz zapowiadał prognozę pogody. Przy okazji sprawdził, co słychać u myszojelenia, o którym rozpisywały się wszystkie media w Polsce.
Bartek Jędrzejak odwiedził dziś gdańskie ZOO, w którym miesiąc temu wielbłądzica Warszawka została mamą. Przez cały dzień razem z widzami Dzień Dobry TVN poszukiwaliśmy idealnego imienia dla małej wielbłądzicy. Która propozycja wygrała?
Smutną wiadomość o śmierci słonicy Lindy przekazało poznańskie zoo. Na oficjalnym profilu na Facebooku pracownicy opublikowali pożegnalny post - Kochaliśmy ją - napisali. Nie wiadomo na razie, co było przyczyną śmierci słonicy.
Waży zaledwie 2 kilogramy, nazywa się Arnold i można go zobaczyć w warszawskim zoo. Myszojeleń, czyli kanczyl jawajski, trafił do Polski z ogrodu zoologicznego w szwajcarskim Bernie. To jeden z najmniejszych ssaków kopytnych na świecie. Jego poszukiwania trwały 30 lat, w jego odnalezieniu pomogli Polacy.
W zeszłym tygodniu z poznańskiego ZOO uciekł manul. Opiekunowie dzikiego kota obawiali się najgorszego. Zwierzę podczas nieobecności narażone było na wyziębienie i śmierć głodową. Na szczęście manul został odnaleziony i bezpiecznie wrócił do ogrodu zoologicznego.
Ewa Zgrabczyńska to dyrektorka poznańskiego ogrodu zoologicznego i działaczka na rzecz praw zwierząt. Miejsce, którym kieruje od czterech lat, dało schronienie siedmiu tygrysom uratowanym na polsko-białoruskiej granicy w październiku 2019 r. Po kim odziedziczyła miłość do zwierząt? Jak wygląda jej praca? Ile ma w domu pupili? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio zbilansowana dieta to gwarancja zdrowia. Nie dziwi więc, że właściwe odżywianie odgrywa znaczącą rolę nie tylko u ludzi, ale i u zwierząt. Zobacz, jak przygotowywane są posiłki dla mieszkańców ogrodów zoologicznych.
Jeszcze kilka miesięcy temu przyszłość ZOO Safari w Borysewie stała pod znakiem zapytania. Wszystkiemu winna była pandemia koronawirusa. Nasza prezenterka Diana Kauz postanowiła na własne oczy sprawdzić, jak obecnie wygląda sytuacja w ogrodzie i co słychać u jego podopiecznych.