Najnowsze

Akrobatki mają szansę na wyjazd na Mistrzostwa Świata do Baku! "Próbujemy przygotować trudniejsze elementy, bo poziom jest ogromny"

Najnowsze

Autor:
Oskar
Netkowski
Akrobatki chcą spełnić swoje wielkie marzenie
Akrobatki chcą spełnić swoje wielkie marzenieDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Antonina Dłużeń, Emilia Królikowska i Kamila Bizoń to zawodniczki w wieku 14-16 lat, które zostały wybrane przez Związek Akrobatyczny, by polecieć na Mistrzostwa Świata Akrobatyki do Azejberdżanu. Widzowie TVN dobrze znają nastolatki z finału 9. edycji "Mam talent".

Akrobatki marzą o Mistrzostwach Świata

Dziewczyny mają w sobie talent, charyzmę i zacięcie do walki o swoje. Na co dzień trenują pod bacznym okiem trenerki Reginy Małek w Klubie Sportowym Akrobatyka Ropczyce. Ciężka praca zaowocowała i trójka została powołana do Kadry Narodowej oraz do reprezentacji Polski na najbliższe Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Baku w Azerbejdżanie w marcu 2022 r.

- Polski związek dofinansowuje wyjazd na Mistrzostwa świata dla seniorów. Juniorzy sami muszą pokrywać koszty wyjazdu. Zorganizowaliśmy zrzutkę, gdzie można wpłacać pieniądze. Tylko nasza czwórka leci, ale kosztów się nazbierało - bilety lotnicze, pobyt, opłaty startowe, testy i inne - powiedziała Regina Małek, trenerka.

- Mamy teraz więcej treningów, więcej godzin. Próbujemy przygotować trudniejsze elementy, bo poziom na świecie jest ogromny. Trzeba to zrobić z głową - trudne elementy, ale żeby zrobić je czysto - dodała.

Koszt uczestnictwa całej trójki wraz z trenerką to blisko 22 tys. zł. W większości wyjazd muszą sfinansować rodziny i najbliżsi dziewczyn, klub – dlatego zwracają się z gorącą prośbą do wszystkich o wsparcie. Pomóżcie zdolnym i pracowitym akrobatkom spełnić marzenia i wyjechać na Mistrzostwa Świata. Zrobić to można, klikając w ten LINK.

Niezwykła trójka

Dziewczyny tworzą trójkę w niezmienionym składzie już od 5 lat. Obecnie startują w konkurencji trójek kobiet 12-18 lat. Trenują prawie codziennie po 3-4 godziny. Akrobatyka jest ich pasją i to jej poświęcają cały wolny czas.

- Od małego ćwiczyłyśmy w domu jakieś przejścia i szpagaty. Dziewczyny też chodziły na tańce. Aż w końcu zobaczyłyśmy nabory na zajęcia z akrobatyki i stwierdziłyśmy, czemu miałybyśmy nie skorzystać - mówiła Antonina Dłużeń, akrobatka.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości