Włosy

Szampon ziołowy – do tłustych włosów i przeciwko wypadaniu włosów?

Włosy

Aktualizacja:

Szampon ziołowy być może nie pachnie tak pięknie i intensywnie jak ten z drogerii. Być może nie pieni się tak mocno i daje wrażenie, że spływa po włosach. Być może również jego konsystencja nie jest tak zwarta jak pierwszego lepszego produktu ze sklepowej półki. Natomiast ziołowy szampon do włosów jest z pewnością bardziej bezpieczny, naturalny i skuteczny w pielęgnacji naszych włosów.

Szampon ziołowy na wypadanie włosów pomaga przy długotrwałym stosowaniu. Może być w tym bardziej skuteczny niż produkty z drogerii z silikonami, parabenami i silnymi substancjami myjącymi.

Szampon ziołowy: bez sls, bez chemii, bez sztucznych składników

Szampon ziołowy do włosów przetłuszczających się? Część osób powie, że to niemożliwe. W końcu produkt oczyszczający skórę głowy z nadmiernej ilości sebum musi być silny i skoncentrowany, a produkty ziołowe są delikatne. Okazuje się jednak, że glikol propylenowy, laurylosiarczan sodu (sodium laureth sulfate, czyli SLS), dietanoloamina, monoetanoloamina, trietanoloamina, glikol polietylenowy, glikol polipropylenowy – to wszystko substancje, które mocno oczyszczają włosy i odpowiadają za odpowiednie pienienie się szamponu. Badania pokazują, że niestety są potencjalnie rakotwórcze, mogą powodować alergie i niszczyć nasz układ odpornościowy. W skrócie to toksyny, które na własne życzenie wprowadzamy do organizmu. Dobry ziołowy szampon do włosów natomiast poradzi sobie z każdym typem kosmyków: przetłuszczających się, farbowanych, suchych, jasnych i ciemnych, nie niszcząc ich jednocześnie. Być może na trwałe efekty jego stosowania trzeba trochę poczekać. Jego używanie nie grozi nam jednak podrażnieniem skóry, alergią lub poważniejszymi problemami. Pamiętać bowiem trzeba, że substancje zawarte w szamponach, przez skórę głowy mogą przedostać się do naszego krwioobiegu.

Szampon ziołowy na porost włosów

Ziołowy szampon przeciw wypadaniu włosów po pierwsze delikatnie oczyszcza włosy. Często przyczyną ich wypadania jest nadmierne obciążenie substancjami oblepiającymi włosy (m.in. trudnymi do usunięcia silikonami). Po drugie nawilża i odżywia cebulki włosowe. Dzięki temu stymuluje ich wzrost. Szampon ziołowy przeciw wypadaniu włosów ma w swoim składzie :

· wyciąg z kasztanowca – zapobiegający wypadaniu włosów,

· łopian – wzmacniający korzenie włosów,

· ekstrakt mydlnicy lekarskiej – o działaniu oczyszczającym,

· wyciąg z igieł sosny karłowatej – przywracający gęstość włosów,

· pięciornik niski – przywracający miękkość i ułatwiający rozczesywanie,

· olej z rokitnika – odżywiający skórę głowy,

· ekstrakt z dziurawca – przeciwko łamliwości włosów,

· olej eleuterokoka kolczastego – odżywiający cebulki włosowe.

Ziołowy szampon przeciwłupieżowy

Szampon ziołowy na łupież oprócz ziół często zawiera pirytionian cynku o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym. Chodzi tutaj przede wszystkim o usunięcie drożdżaków powodujących zapalenie skóry i powstający w jego efekcie łupież. Odpowiednie zioła pozwalają natomiast zachować odpowiednią równowagę i nawilżenie skóry głowy. Ziołowy szampon przeciwłupieżowy zawiera m.in.:

· ekstrakt z kory brzozy zwisłej – źródło betuliny i kwasu betulinowego o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych,

· ekstrakt z liści rozmarynu – posiada intensywne właściwości antyutleniające, przy tym działa antyseptycznie,

· ekstrakt z kwiatków rumianku – działa przeciwzapalnie, bakteriostatycznie; odkaża skórę głowy,

· ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej – zawiera kwas pantotenowy i witaminy B,C,K,

· ekstrakt z aloesu – działa przeciwłupieżowo i łagodząco jednocześnie.

Szampon ziołowy do włosów tłustych

Często w szamponie ziołowym do włosów tłustych mydlnica lekarska jest jednym z podstawowych składników. Obok wyciągu z korzenia mydlnicy lekarskiej w składzie szamponów do włosów tłustych i przetłuszczających się znaleźć można także ekstrakt z liści szałwii i rozmarynu.

Dzięki tym ziołom szampon zmniejsza przetłuszczanie się włosów. Dodatkowo nadaje im połysk i miękkość. Podnosi je u nasady, a jednocześnie wygładza powierzchnię włosa. Przy dłuższym stosowaniu wydłużają się okresy między kolejnymi myciami. Odpowiada za to mydlnica lekarska. Szampon ziołowy do włosów tłustych często zawiera również chmiel, białą glinkę, chaber bławatek i łopian. Wszystkie te zioła regulują wydzielanie łoju. Szampon ziołowy z mydlnicą lekarską daje dodatkowo poczucie zwiększonej objętości włosów, uwolnionych od nadmiaru łoju i innych substancji oblepiających włosy.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości