Włosy

Szczotka może wpłynąć na kondycję naszych włosów: "To jest absolutna pielęgnacja". Jak wybrać odpowiednią?

Włosy

Aktualizacja:

Wybór akcesoriów do włosów nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Włosy każdego z nas są inne i mają odmienną strukturę, dlatego też do różnych ich typów powinniśmy dobrać odpowiednie szczotki. Jakie są najlepsze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka fryzur, Dobrawa Piękos-Szymańska.

To, jakiej używamy szczotki, ma ogromne znaczenie dla naszych włosów. Szczotki, jak i grzebienie, są tworzone z różnego rodzaju tworzyw, które wpływają na nasze uczesania. Mogą powodować m.in. to, że włosy będą się elektryzować albo plątać. Innych grzebieni będziemy używać do strzyżenia, a innych do rozczesywania włosów.

Pneumatyczna szczotka Superbrush

To nowość na rynku, którą pokochały kobiety. Jest idealna zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

- Można ją stosować pod prysznicem, i na włosach mokrych, i na włosach suchych. Bardzo ładnie rozczesuje i rzeczywiście te wszystkie kołtuny (...) bardzo szybko rozplątują. Hitem, jeżeli chodzi o włosy suche jest to, że włosy się nie elektryzują, czyli jest antystatyczna z prostego powodu: ponieważ jest wykonana z sylikonu - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Dobrawa Piękos-Szymańska.

Szczotki z włosiem naturalnym

Przez długi czas mówiło się, że to szczotki z włosiem naturalnym są najlepszym wyborem dla włosów. Faktem jest, że masują skórę i działają bardziej relaksacyjnie.

- Szczotki, które mają włosie mieszane (...) bardzo mocno stymulują skórę głowy, (...) masują i wyczesują włos. Łagodzą i zespajają łuskę włosową - to jest niesamowicie ważne. Dzięki temu włos jest taki błyszczący, piękny. To jest absolutna pielęgnacja - podkreśliła ekspertka.

Grzebień - dla kogo?

Kto powinien korzystać z grzebienia? Otóż daje on pewność mocnego wyczesania bardziej niż szczotka. Bardziej "przylizuje" pasma, dlatego też jest idealny dla osób, które mają potrzebę wygładzenia włosów. Jest świetny także dla osób z grzywką do poprawnego jej ułożenia i przeczesania.

- Grzebień zawsze będzie służył nam, fryzjerom, do strzyżenia, ale grzebień zdecydowanie jest idealny do włosów kręconych - mówiła stylistka fryzur.

Podstawowe rady

Bardzo ważną kwestią jest dbanie o szczotki. Powinno się je wymieniać przynajmniej raz w roku oraz myć ciepłą wodą i szamponem. Jak często?

- Jeżeli jest to szczotka, którą sami używamy, możemy to robić raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie, ale wyjmowanie włosów po wyczesaniu powinno następować za każdym razem - wyjaśniała Dobrawa Piękos-Szymańska.

Ekspertka zauważyła także, że wiele kobiet popełnia błąd podczas czesania włosów - robią to od nasady aż po końce, przez co szczotki zahaczają w połowie o kołtuny. Wówczas panie niepotrzebnie ciągną za włosy i je niszczą. Powinno się zaczynać od końcówek, poprzez środek, aż po gładkie ruchy od nasady.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości