Trendy modowe

Ireneusz Korzeniewski - stylowy mężczyzna 50+, który podbił świat mody. "Trzeba gonić młodych"

Trendy modowe

Ireneusz Korzeniewski jest niezwykle ciekawą postacią. W jego przypadku metryka nie gra roli, a powiedzenie "chcieć to móc" - zdecydowanie się sprawdza. Poznajcie jednego z najpopularniejszych blogerów modowych.

Fotografie Ireneusza Korzeniewskiego były publikowane na łamach największych magazynów modowych w Polsce, m.in. w "Vogue", "Elle Man" i "Esquire". Natomiast w rozmowie z Basią Pasek opowiedział, jak udało mu się to osiągnąć.

Historia Ireneusz Korzeniewski

Ireneusz Korzeniewski latami prowadził zwykłe życie. Początkowo zawiązany był z gastronomią, a następnie z nieruchomościami. Nie przypuszczał, że kiedykolwiek zostanie influencerem 50+. Po prostu życie go tak pokierowało. – Możemy sobie planować, zakładać, ale to są przypadki, które rządzą naszym życiem – oświadczył bloger.

I tak mężczyzna wpadł na pomysł, by dzielić się swoimi pasjami z internautami. Miłość do luksusowych aut i motocykli połączył z modą i w ten sposób narodził się blog Styleman.pl, na którym prezentuje swoje stylizacje.

Dzień Dobry TVN

Fotograf Tomasz Krupa przyznał, że pan Ireneusz świetnie radzi są przed obiektywem. – Obecnie jest jednym z najlepszych influencerów modowych męskich w Polsce – oświadczył.

A jak model 50+ odnajduje się na sesjach? - Pozowanie szczególnie w moim wieku nie jest proste. Mam już pewne braki w swojej urodzie, więc pewne rzeczy muszę chować, a pewne pokazywać – powiedział. Przy okazji zdradził, że atrybut, z którym się nie rozstaje to okulary. Bez czego jeszcze nie może się obyć stylowy mężczyzna? Przekonała się o tym Basia Pasek, która zajrzała do jego szafy.

Szafa blogera modowego

- To są rzeczy, które praktycznie codziennie używam. Na co kobieta zwraca uwagę za pierwszym razem? Dłonie i buty. I to są podstawowe elementy, które każdy mężczyzna powinien mieć bardzo zadbane - oznajmił bloger, który następnie zaprezentował buty z kolorowym motywem, które kupił 7 lat temu w Mediolanie.

- Jest taki stereotyp w naszym społeczeństwie, że mężczyzna powyżej pewnego poziomu wieku powinien być szary, zlać się z tłem otoczenia. Natomiast przez kolor pokazujemy swoją osobowość i dynamikę do życia – argumentował.

Przesłanie Ireneusza Korzeniewskiego

Obecnie bloger modowy bierze udział w sesjach dwa razy w tygodniu. – Trzeba gonić młodych – zaśmiał się. Jego celem jest udowodnienie, że wiek naprawdę nie ma znaczenia. - Chcę pokazać, jaką można mieć radość z życia. Nawet w takim wieku, w jakim ja jestem – zadeklarował.

A w tym wszystkim może liczyć na wsparcie rodziny. Zwłaszcza wnuczki, która niekiedy pomaga mu rozwiązywać problemy techniczne.

Zobacz w naszym materiale wideo garderobę Ireneusza Korzeniewskiego.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Black Week, Black Friday i Cyber Monday w Intymna.pl. Przeceny na każdy rodzaj bielizny!

Agnieszka Woźniak-Starak zachwyciła oryginalnym garniturem w Dzień Dobry TVN. Znamy jego markę

Jackob Buczyński daje ubraniom drugie życie: "Wszystko, co powstaje, jest lokalne i jestem z tego super dumny"

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Basia Pasek

Pozostałe wiadomości