Moda i Uroda

Polscy projektanci na London Fashion Week

Moda i Uroda


Od 13 do 17 września odbywał się londyński tydzień mody. To właśnie tutaj odkrywa się młode talenty. Czym jest „fashion scout”? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

Polacy na londyńskim święcie mody

„Fashion scout” to wydarzenie podczas którego organizowane są pokazy mody debiutujących projektantów. W tym roku w wydarzeniu wzięli udział polscy projektanci. Co pokazali londyńskiej publiczności i jakie towarzyszyły im tego dnia emocje?

Maria Ostrowska jest kuratorem pokazu „Wear Polish”. Podczas pokazu zaprezentowało się trzech różnych projektantów. Jej zdaniem to dla Polaków ogromny sukces.

Maja Pospieszna jest jedną z trzech projektantek, które prezentują swoją kolekcję podczas London Fashion Week. Czym wyróżnia się Londyn na tle innych europejskich miast? Czy ludzie mają tu więcej odwagi?

Londyn jest kolebką ludzi zwariowanych, którzy nie boją się mody i chętnie eksperymentują. Tutaj możemy sobie pozwolić na więcej. Moim zdaniem te pierwsze trendy są pokazywane na Fashion Weeku w Londynie.

Trendy na wiosnę 2020?

Zdaniem eksperta, dziennikarza, który zajmuje się modą, polscy debiutujący projektanci powinni zbierać jak najwięcej recenzji, również od modelek, bo to one noszą ich ubrania na wybiegu – to bardzo ważne, by w ubraniach czuć się komfortowo.

Pat Guzik to druga polska projektantka, która zaprezentowała swoją kolekcję podczas londyńskiego tygodnia mody. Jak zdradziła naszej dziennikarce, przed pokazem towarzyszyła jej trema.

Co jej zdaniem będzie modne wiosną 2020?

Moim zdaniem będzie to kolor i nadruki. Robię modę streetową. Największą satysfakcję daje mi to, kiedy moje ubrania nosi ulica.

Zobacz też:

Notting Hill. Kultowa dzielnica Londynu i mekka influencerów

Pokaz mody. Wstęp tylko dla gwiazd i celebrytów?

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości