Paznokcie

Kruche, osłabione paznokcie z przebarwieniami? Zafunduj im wegańską dietę

Paznokcie

JGI/Jamie Grill/Getty Images

Przyczyn słabej kondycji paznokci może być wiele: od nieprawidłowo wykonywanych zabiegów, przez nieodpowiednią dietę, aż po poważne schorzenia. Co zrobić, kiedy płytka staje się łamliwa i pojawiają się na niej nieestetyczne przebarwienia?

Kruche paznokcie - jak temu zaradzić?

Osłabione paznokcie stają się łamliwa i podatne na urazy mechaniczne. Ukruszona płytka nie tylko wygląda nieestetycznie. Jeśli zostanie uszkodzona zbyt blisko łożyska pojawia się nie tylko ból, ale także ryzyko wystąpienia infekcji. Dlatego tak ważne jest wzmacnianie i odbudowa zniszczonych paznokci. Jak poprawić ich kondycję? Nie ma środka, który zadziała natychmiast, ale dzięki zastosowaniu dobrze dobranych odżywek i zminimalizowaniu czynników, które negatywnie wpływają na stan płytki ( w tym częstego i długiego moczenia paznokci w wodzie, używania detergentów bez rękawiczek, nieprawidłowo wykonanych zabiegów manicure, zdejmowania lakieru hybrydowego w niewłaściwy sposób, złej diety i braku suplementacji) , już po kilku- kilkunastu dniach pojawią się pierwsze efekty, a paznokcie będą wyraźnie wzmocnione.

Preparaty do pielęgnacji płytki są wzbogacone w niezbędne witaminy i minerały, dzięki czemu przyspieszają proces odbudowy płytki. Dzięki aplikacji odżywek paznokcie szybciej się zregenerują, nawilżą i dzięki temu będą mniej podatne na uszkodzenia. Wśród produktów dostępnych w nowej, wegańskiej serii odżywek Semilac Nail Care znalazła się odżywka Semilac Protect & Care z olejem z kiełków pszenicy, olejkiem z drzewa herbacianego i ekstraktem z liści rozmarynu, która wzmacnia i odbudowuje kruche i łamliwe paznokcie tworząc na ich na powierzchni przeźroczystą i wytrzymałą powłokę. Dzięki niej płytka staje się twardsza, a co za tym idzie - bardziej odporna na pęknięcia. W przeprowadzonych w marcu 2021 przez Chemicos Consulting badaniach aplikacyjno-aparaturowych 100% osób potwierdziło, że preparat stosowany przez 10 dni poprawił kondycję i wygląd paznokci, zmniejszył ich kruchość i łamliwość oraz zabezpieczył przed mikrourazami.

Jak wzmocnić osłabione paznokcie?

Warto pamiętać, że kruchość i łamliwość paznokci to niejedyne objawy ich złej kondycji. Osłabiona, cienka płytka może być dosyć elastyczna, jednak nie oznacza to, że jest zdrowa. Podobnie jak w przypadku kruchych paznokci, wsparcie jest niezbędne, aby przywrócić paznokciom ich właściwości, wzmocnić je i wspomóc regenerację. Po jaki produkt sięgnąć? Semilac Rescue Care to odżywka, która została stworzona z myślą o osłabionej płytce. Wyjątkowa formuła z wapniem, proteinami soi, pszenicy i diamentowym pyłem tworzy na powierzchni paznokci tarczę ochronną, która nie tylko zabezpieczy je przed urazami i uszkodzeniami, ale także przyspieszy ich odbudowę i przywróci naturalny blask. Testy aplikacyjno-aparaturowe przeprowadzone przez Chemicos Consulting w marcu 2021 roku potwierdzają, że efekty działania produktu są spektakularne: wszyscy badani potwierdzi, że odżywka poprawiła kondycję i wygląd ich paznokci dając efekt tarczy ochronnej, zapewniając jednocześnie właściwą twardość i sprężystość płytki.

Pozbądź się przebarwień na paznokciach i dodaj im blasku

Kiedy pochylamy się nad problemami, z jakimi borykamy się w związku z paznokciami nie sposób nie wspomnieć o plamkach i przebarwieniach na powierzchni płytki. Mimo, że łatwo je ukryć pod warstwą kolorowego lakieru warto zadbać o nieskazitelny wygląd dłoni również wtedy, kiedy paznokcie nie będą pomalowane. Wyrównująca koloryt wegańska odżywka Semilac Beauty Care z olejem arganowym, witaminą E i ekstraktem z białej herbaty pomaga osiągnąć efekt wygładzenia nierówności, nadając paznokciom zdrowego wyglądu i blasku. Zaledwie 10 dni wystarczy, aby poprawiła się kondycja paznokci, przebarwienia zostały zniwelowane, a płytka nabrała równomiernego kolorytu. Te opinie potwierdzają respondenci, którzy wzięli udział w badaniach aplikacyjno-aparaturowych przeprowadzonych przez Chemicos Consulting.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości