Makijaż

Idealny kształt brwi - trudna sztuka regulacji i makijażu

Makijaż

Aktualizacja:

Źle dobrany kształt brwi “psuje” rysy twarzy, sprawia, że wygląda ona nienaturalnie, a czasem wręcz karykaturalnie. Jak nadać kształt brwiom? Jak dobrać kształt brwi do twarzy, aby wyglądała naturalnie? Modelowania brwi można się nauczyć. Warto poprosić o pomoc kosmetyczkę.

Makijaż nie jest pełny, jeśli nie uwzględnia brwi. Jednak samo ich uczesanie czy pomalowanie nie wystarcza. W przypadku brwi liczy się ich kształt i prawidłowe wymodelowanie. Nasze brwi powinny zawsze “pasować” do twarzy, dlatego warto poznać zasady nadawania brwiom idealnego kształtu.

Idealny kształt brwi

Co oznacza idealny kształt brwi ? Czy jest to jakiś jeden, zawsze modny wzór? Absolutnie nie. Idealne brwi posiadają kształt dostosowany do naszego typu urody, a dokładniej do kształtu i rysów naszej twarzy. Zanim więc zdecydujemy się na samodzielne korygowanie linii brwi, musimy zastanowić się, jaki mamy owal twarzy. Czy twarz jest okrągła, trójkątna, a może podłużna? Zawsze dostosowujemy kształt brwi do twarzy. Wizażystki podkreślają, że równie ważne podczas kształtowania brwi jest zwrócenie uwagi na sposób osadzenia oczu. Tłumaczą, że kierując się kilkoma prostymi zasadami, możemy nauczyć się, jak nadać kształt brwiom . Jaki kształt brwi będzie pasował do okrągłej twarzy? Jedna z zasad mówi, aby nie dobierać kształtu identycznego jak owal twarzy. Jeśli więc jesteś posiadaczką twarzy okrągłej, zrezygnuj z zaokrąglonych brwi na rzecz bardziej ostrych.

Kształt brwi a kształt twarzy

Przy projektowaniu własnych brwi kierujemy się zasadą przeciwieństwa. Kształt brwi do okrągłej twarzy powinien nieco wyostrzyć rysy, dlatego starajmy się nadać im kształt trójkąta, akcentując łuk wzniesienia. Z kolei twarz trójkątna wymaga lekkiego optycznego zwężenia okolicy czoła, co możemy osiągnąć, unosząc nieco brwi przy końcach. Jaki kształt brwi do kwadratowej twarzy? W tym przypadku chcemy złagodzić rysy twarzy, dlatego możemy pozwolić sobie na zaokrąglenie brwi. Twarz podłużna współgra z szerokimi brwiami opadającymi na końcach. Przy owalnym kształcie twarzy najładniej wyglądają brwi naturalne, wygięte w delikatny łuk, z wyraźnie cieńszymi końcami. Twarz sercowata, inaczej zwana sześciokątną, wymaga nadania brwiom kształtu tzw. “mewek”, które są wygięte w ⅔ długości i opadające. Jak dobrać kształt brwi? Przede wszystkim przyjrzeć się swojej twarzy i ustalić, jakiego jest kształtu, a następnie wyznaczyć koniec, łuk i początek.

Jak zaznaczyć prawidłowy kształt brwi?

Jak nadać kształt brwiom - to pytanie, z którym musi się zmierzyć każda kobieta, pragnąca mieć ładny kształt brwi. Do wyznaczenia linii brwi potrzebujemy jedynie lusterka i patyczka (może być pędzelek, kredka do makijażu). Jak wyznaczyć kształt brwi? Musimy wytyczyć ich początek, koniec i łuk wzniesienia.

  • Początek - przykładamy przygotowany patyczek wzdłuż skrzydełek nosa i wewnętrznych kącików oka w linii prostej, ku górze. Metoda musi zostać nieco zmodyfikowana, jeśli mamy zbyt szerokie nozdrza, wtedy linię przesuwamy nieco do środka, by zmniejszyć odległość między brwiami.
  • Łuk wzniesienia brwi to najważniejszy element, o którym musimy pamiętać, gdy chcemy dobrać kształt brwi do kształtu twarzy. Punkt ten powinien znajdować się w odległości ⅔ od początku brwi i być ich najwyższym punktem. Musimy jednak uważać, aby nie był zbyt ostry i stopniowo zwężał się ku końcowi.
  • Koniec brwi wyznaczamy, przykładając patyczek od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oczu. Koniec brwi to zazwyczaj ⅓ jej długości. Brew jest w tym miejscu cieńsza.

Wyznaczanie kształtu brwi nastręcza czasem niemałych kłopotów. Samodzielne skorygowanie brwi może okazać się zbyt skomplikowane, dlatego warto skorzystać z podpowiedzi i pomocy profesjonalnych kosmetyczek/wizażystek. Najczęściej to właśnie w gabinetach kosmetycznych uzyskamy odpowiedź na pytanie, jak zrobić ładny kształt brwi i jak dobrać kształt brwi do twarzy. Raz pokierowane przez kosmetyczkę, dużo łatwiej poradzimy sobie z nadaniem odpowiedniego kształtu brwiom.

Jaki jest modny kształt brwi?

Co to jest modny kształt brwi i czy w ogóle istnieje coś takiego? Oprócz tego, że przy modelowaniu brwi bierzemy pod uwagę kształt twarzy, czasem sugerujemy się również aktualną modą. Moda na brwi także się zmienia i wiele kobiet próbuje za nią podążać. Jeszcze do niedawna na topie były brwi bardzo cienkie. Czasem panie ograniczały się jedynie do rysowania kredką cienkiej kreski. Obecnie lansowane są brwi grube, krzaczaste. Jednak to od nas zależy, na jaki sposób modelowania brwi się zdecydujemy i który przypadnie nam do gustu.

Jak zmienić kształt brwi?

Jeśli przez dłuższy czas nasze brwi były niewłaściwe regulowane i nadano im kształt niepasujący do rysów twarzy, można spróbować je skorygować. Niestety często proces ten wymaga czasu. Może się okazać, że brwi trzeba zapuścić, czyli poczekać aż odrosną. Dostępne są preparaty, które przyspieszają odrost i zagęszczają włoski. Jak poprawić kształt brwi , podpowie nam wizażystka i kosmetyczka, dlatego warto skorzystać z ich pomocy. Możemy także spróbować użyć specjalnych szablonów, które pomogą nadać naszym brwiom prawidłowy kształt i wymiary. Jak zrobić kształt brwi za pomocą szablonu? Wystarczy go przyłożyć, nałożyć na brew jasny cień (pędzelkiem), zdjąć szablon i wyrwać niepomalowane włoski.

Zobacz także:

Jak malować brwi - krok po kroku 

Maluj się kto może! Jak podkreślić brwi?

Henna brwi - jak ją wykonać

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości