Makijaż

Henna pudrowa odkryciem roku. Na czym polega zabieg?

Makijaż

Aktualizacja:

Henna pudrowa to hasło kosmetyczne, które najczęściej wpisywaliśmy do wyszukiwarek w 2020 roku. Wszystko wskazuje na to, że trend zawojuje też rok obecny. Dlatego zaprosiliśmy do studia specjalistkę pielęgnacji brwi Klaudię Derkowską, która wyjaśniła, czym pudrowa różni od zwykłej henny.

Henna pudrowa to trend, który zdominował 2020 rok. Najprawdopodobniej przyczyniła się do tego pandemia, bo wychodząc z domu, musieliśmy oswoić się z noszeniem maseczki. Dolna część twarzy zakryta, więc wiele kobiet decydowało się, by choć oczy podkreślić.

Henna pudrowa - co to jest

Gdy henna pudrowa zaczęła zyskiwać na popularności, wiele salonów postanowiło wprowadzić ją do oferty. Czym różni się od tradycyjnej? Henna pudrowa wyróżnia się na tle innych produktów wysoką zawartością składników naturalnych w stosunku do składników chemicznych.

- Pozbyliśmy się amoniaku. Nie rozrabia jej się z wodą utlenioną, która niekorzystnie działa na nasze brwi i niweluje działania odżywcze henny. Natomiast używamy wody demineralizowanej, soli fizjologicznej czy mineralnej – tłumaczyła Klaudia Derkowska, Brow Master. Jak podkreśliła, henna pudrowa ma właściwości pielęgnacyjne, bo zawiera m.in. proszek shikakai ze zmielonych łupin, liści i kory drzewa czy liście lawsonii bezbronnej. Przy jej pomocy można nadać ładny kształt brwi.

- Uzupełnić ubytki, wydłużyć brew czy nadbudować łuki – wyjaśniała specjalistka. To zatem zbawienie dla osób, które eksperymentowały ze swoimi brwiami.

Henna pudrowa - jak wygląda zabieg?

Można go wykonać samodzielnie w domu. Decydując się jednak na takie rozwiązanie, należy dokładnie przeczytać skład henny, czy na pewno jest pudrowa.

- Tutaj ważna jest technika nakładania. Zaczynamy od końcówki brwi. Musimy to robić bardzo precyzyjnie. Nakładamy warstwowo w celu pogłębienia efektu. Końcówka zawsze ma być ciemniejsza, a początek jaśniejszy, by nie było to przerysowane. Musimy poczekać, aż warstwa zastygnie i dokładamy kolejną, by na nowo pogłębić kolor - pokazywała Klaudia Derkowska w Dzień Dobry TVN.

Sama koloryzacja zajmuje ok. 15 minut. Efekt utrzymuje się 4-6 tygodni na włoskach, natomiast na skórze do tygodnia.

- Wszystko zależy od pielęgnacji. Należy unikać tłustych emolientów i peelingów do brwi. Przez 24 godziny należy też omijać baseny, sauny czy solarium - przypomniała ekspertka.

Zobacz w naszym materiale wideo, jak krok po kroku wygląda nakładanie henny pudrowej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Nakładasz jasny korektor na cienie pod oczami? To poważny błąd! Marta Gąska zdradza triki makijażystek

Makijaż? "Tylko na specjalne okazje". Kilka słów o tym, jak o urodę dbały nasze prababcie

Jaki kolor pasuje do niebieskiego wnętrza, ubrania czy makijażu?

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości